IndyCar. Sezoną St. Petersburge iš „pole“ pozicijos pradės S. McLaughlinas

logo 2022 Vasario 26 d. 21:56, Penske Entertainment / Chris Owens

Pirmoje šių metų „IndyCar“ kvalifikacijoje, surengtoje St. Petersburge, Floridoje (JAV), netikėtai „pole“ poziciją iškovojo „Penske“ komandos lenktynininkas Scottas McLaughlinas.

Naujosios Zelandijos sportininkas buvo greičiausias treniruotėje ir sėkmingai pasirodė pirmuose kvalifikaciniuose važiavimuose, taip patekdamas į paskutinę dalį, kurioje varžėsi šeši stipriausi sportininkai.

Kitas „Penske“ komandos lenktynininkas Willas Poweris įveikė du greitus ratus ir pakilo į pirmą vietą. Australas pirmavo, kol kvalifikacijos pabaigoje jo rezultato nepagerino S. McLaughlinas, vieną ratą įveikęs per 59,4821 sek. Tad praeityje ne kartą tapęs Australijos „Supercars“ čempionu ir tik pernai startavęs visose „IndyCar“ sezono lenktynėse, sportininkas iškovojo savo pirmąją „pole“.

Praeityje St. Petersburge nugalėjęs Coltonas Herta pirmoje sezono kvalifikacijoje liko trečias. Greta jo rytojaus varžybose startuos ketvirtą rezultatą užfiksavęs „Carpenter“ ekipos sportininkas Rinusas VeeKay.

Greičiausiųjų šešetuką užbaigė žiemos pertraukos metu komandas pakeitę du prancūzai - Romainas Grosjeanas ir Simonas Pagenaud.

Tarp šešių greičiausiųjų nepateko nė vienas „Ganassi“ komandos sportininkas. Daugkartinis čempionas Scottas Dixonas liko septintas, greičiu pranokęs ekipos draugą Marcusą Ericssoną. O čempiono titulą ginantis Alexas Palou startuos iš dešimtos pozicijos.

Pirmoje sezono kvalifikacijoje nesužibėjo Amerikos lietuvis Deividas Malūkas. Sportininkas užfiksavo 24-ą rezultatą ir greičiu pranoko tik čempionato naujokę Tatianą Calderon ir Jimmie Johnsoną.

Pirmosios šių metų „IndyCar“ lenktynės St. Petersburgo miesto trasoje prasidės sekmadienį 19:30 val. Lietuvos laiku.