IndyCar. W. Poweris sezoną pradės iš „pole“ pozicijos

logo 2019 Kovo 09 d. 23:19, IndyCar

Willas Poweris, vos 0,0976 sek. pranokęs komandos draugą Josefą Newgardeną, iškovojo pirmąją startinę poziciją St. Petersburgo (JAV) mieste vykusioje „IndyCar“ kvalifikacijoje. Tai 55-oji „pole“ australo karjeroje ir 8-oji minėto miesto trasoje.

W. Poweris tik pačioje kvalifikacijos pabaigoje vien ratą įveikė per 60,4594 sek. ir iš pirmosios vietos išstūmė iki tol pirmavusį komandos draugą J. Newgardeną.

Startines pozicijas antroje eilėje pasidalino „Ganassi“ ekipos pilotai. Čempionato naujokas Felixas Rosenqvistas pirmoje sezono kvalifikacijoje iškovojo trečią startinę poziciją. Švedas greičiu pranoko daugkartinį čempioną ir komandos draugą Scottą Dixoną, kuris liko ketvirtas.

Paskutinėje važiavimų dalyje, kurioje varžėsi šeši greičiausi sportininkai, lėčiausi buvo „Andretti“ komandos lenktynininkai. Ryanas Hunteris-Reay‘us iškovojo penktą startinę poziciją, o  Alexanderis Rossi turėjo pasitenkinti šešta vieta.

Tik antrose „IndyCar“ lenktynėse startuosiantis Coltonas Herta buvo užfiksavęs trečia rezultatą ir turėjo dalyvauti paskutinėje kvalifikacijos dalyje. Bet varžybų teisėjai, atsižvelgę į tai, kad amerikietis važiavimų metu sutrukdė Charlie Kimballui, nubaudė jį anuliuodami jo greičiausią rato įveikimo laiką. Tad jaunasis sportininkas pirmąsias šių metų sezono lenktynes pradės tik vienuoliktas.

Kvalifikacijoje nepasisekė pastaruosius du metus St. Petersbuge triumfavusiam Sebastienui Bourdais. Po to kai trasoje incidento nepavyko išvengti Santino Ferrucci, važiavimai buvo sustabdyti. Tad S. Bourdais nebeturėjo galimybės išvažiuoti į trasą ir pagerinti savo rezultato. Prancūzas savo grupėje liko dešimtas ir į kitą etapą nepateko.

Pirmosios šių metų „IndyCar“ sezono lenktynės St. Petersburgo trasoje prasidės sekmadienį 19:30 val. Lietuvos laiku.