Italijos GP: įdomioji statistika

logo 2023 Rugsėjo 05 d. 11:49, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po Monzoje pasibaigusio Italijos GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją, Carlosas Sainzas iškovojo pirmąją „pole“ šiame sezone ir ketvirtą karjeroje, tačiau ši pozicija buvo jau 23-oji „Ferrari“ komanda Monzos trasoje - „Formulės-1“ istorijoje nė viena kita komanda nėra pasiekusi tokio skaičiaus „pole“ vienoje trasoje.

„Pole“ pozicijų skaičiaus vienoje trasoje reitinge „Ferrari“ užima visas penkias pirmąsias eilutes – 23 Monzoje, 15 – Niurburgringe, po 12 – Monake, Silverstoune ir Spa.

Maxas Verstappenas nėra niekada neiškovojęs „pole“ Monzoje, nors 2021 metais startavo pirmas po Valtteri Botto baudos už jėgainės keitimą.

Charlesas Leclercas kvalifikavosi trečias, pirmą kartą karjeroje nusileidęs komandos partneriui Monzos trasoje. Pirmą kartą po 2018 metų abu „Ferrari“ bolidai pateko į pirmąjį trejetą namų trasoje.

George'as Russellas kvalifikacijoje buvo ketvirtas, penktą kartą šiais metais patekdamas tarp pirmųjų dviejų eilių starte.

Alexas Albonas penktą kartą per pastaruosius septynis etapus pateko į kvalifikacijos finalą, pasiekdamas geriausio rezultato „Williams“ komandai Monzoje nuo 2017 metų.

Kvalifikavęsis septintas, Oscaras Piastris antrą kartą per tris pastaruosius etapus aplenkė komandos draugą. Bet tarpusavio rezultatas tarp „McLaren“ sportininkų yra 11:3 Lando Norriso naudai.

Kvalifikavęsis aštuntas, Lewisas Hamiltonas parodė blogiausią rezultatą kvalifikacijos finale Monzoje per pastaruosius dešimt metų.

Kvalifikavęsis dešimtas, Fernando Alonso pratęsė patekimo į kvalifikacijos finalą seriją visose šio sezono lenktynėse.

Pirmą kartą nuo Singapūro'17 „Alpine“ komanda (tada vadinosi „Renault“) abiem mašinomis iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Italijos GP, Maxas Verstappenas iškovojo 47-tą pergalę karjeroje, 12-tą šiame sezone ir tapo pirmuoju „Formulės-1“ istorijoje lenktynininku, laimėjusiu dešimt etapų paeiliui, pagerindamas Sebastiano Vettelio rekordą, kuris laimėjo devynerias lenktynes paeiliui – Belgija'13 – Brazilija'13.

„Red Bull“ - pirmoji komanda istorijoje, kuri laimėjo 15 etapų paeiliui. Jie laimėjo 24 lenktynes iš 25 pastarųjų etapų. Verstappenas nėra pralaimėjęs lenktynių nuo balandžio 30 dienos. Antroje vietoje šiame reitinge yra „McLaren“ - 11 pergalių paeiliui 1988 metais (nuo Brazilijos iki Belgijos).

Sergio Perezas finišavo antras, „Red Bull“ šiemet iškovojo šešis pergalingus dublius.

Finišavęs trečias, Carlosas Sainzas pirmą kartą šiais metais užlipo ant podiumo. Lenktynių pradžioje Sainzas pirmavo 14 ratų – tai pats ilgiausias periodas šiame sezone, kai pirmavo ne „Red Bull“ sportininkai.

Charlesas Leclercas finišavo ketvirtas, abu „Ferrari“ lenktynininkai pirmą kartą šiais metais finišavo geriausiųjų ketverte.

Finišavęs septintas, Alexas Albonas pakartojo savo geriausią rezultatą šiemet. Pirmą kartą karjeroje jis „Williams“ sudėtyje gavo taškų dviejuose etapuose paeiliui.

Pirmą kartą karjeroje Oscaras Piastris nuvažiavo greičiausią ratą ir pirmavo lenktynėse. Piastris tapo 137 lenktynininku F-1 istorijoje, nuvažiavusiu greičiausią lenktynių ratą ir 180-tuoju iš tų, kurie pirmavo bent viename GP etape.