J. Villeneuve‘as sugrįš prie F-1 bolido vairo

J. Villeneuve‘as sugrįš prie F-1 bolido vairo
logo 2022 Rugsėjo 05 d. 17:39, Formula-E

Kitą savaitę, po Italijos GP, F-1 čempionas Jaquesas Villeneuve‘as Monzos trasoje išbandys „Alpine“ komandos bolidą A521.

Paskutinį kartą 51 metų kanadietis F-1 lenktyniavo 2006 metais, kai atstovavo „BMW Sauber“ komandai.

Bandymus, kuriuose dalyvaus J. Villeneuve‘as, padėjo suorganizuoti prancūzų lenktynių transliuotojas „Canal+“. Tuo pačiu bus paminėtas ir 25 metų jubiliejus, kai J. Villeneuve‘as 1997 m. su „Williams Renault“ pirmą kartą tapo F-1 čempionu.

J. Villeneuve‘as Enstone įsikūrusiai komanda atstovavo 2004 metais, kuomet trejose lenktynėse ekipos garbę gynė kartu su dabartiniu „Alpine“ lenktynininku Fernando Alonso. Kanadietis „BAR Honda“ laikais taip pat yra dirbęs kartu su dabartiniu „Alpine“ ekipos vadovu Otmaru Szafnaueriu.

A521 bolidą komanda naudojo praėjusių metų F-1 sezone ir jį vairavo F. Alonso bei Estebanas Oconas. O šiemet bandomuosiuose važiavimuose prie jo vairo ne kartą sėdo atsarginis ekipos pilotas Oscaras Piastri.

„Tai pavyko surengti su „Canal+“ pagalba, prancūzų komanda ir prancūzų televizija. Be to aš nugalėjau su „Renault“ prieš 25 metus“, - sakė J. Villeneuve‘as.

„Tai bus praėjusių metų F-1 bolidas, tad bus galima įveikti ne vieną greitą ratą. Praeityje man teko atstovauti komandai trejose lenktynėse kartu su Fernando Alonso, tad mane sieja su jais šiokia tokia praeitis. O dabartinis sporto direktorius Alanas Permane‘as buvo mano inžinierius.“

„Tai bus labai, labai įdomu. Tai neįtikėtina. Manau, kad tai bus gera proga susipažinti su šiuolaikiniu bolidu. Man teko jį išbandyti simuliatoriuje. Šiuolaikiniai automobiliai nėra įspūdingi lėtuose posūkiuose, bet jie neįtikėtini greitose trasos dalyse.“

„Svarbu, jog turėčiau gerą sėdynę ir gerai jausčiausi bolide. Tai bus tikras pragaras, nes krūviai yra didžiuliai. Gerai, jog toje trasoje yra ne viena ilga tiesioji, tad bus vietų, kuriose bus galima atsipalaiduoti ir akimirkai pailsėti.“

J. Villeneuve‘as pridūrė, kad šiuolaikiniuose F-1 boliduose naudojami vairai yra daug sudėtingesni nei tie, kurie buvo montuojami į 2006 m. automobilius.

„Taip, bet viskas tampa įpročiu. Visada buvau žaidėjas, ne tik lenktynių žaidimų. O kai įgyjame įpročius, galime daryti bet ką. Būtent tada, kai tai nėra įprotis, tampa sunku, kai reikia pradėti žiūrėti į vairą ir galvoti, o, ką tai reiškia. Bet kai tai tampa įpročiu, antrąja prigimtimi, tada tampa lengva.“

„Canal+“ komentatorius Julienas Febreau, taip pat patyręs lenktynininkas, irgi gaus galimybę Monzoje išbandyti A521. O filmavimams skirtos dienos metu komanda naudos šių metų A522 bolidą.

BWT Alpine F1 Team
Komanda: BWT Alpine F1 Team 2024 sezono taškai: 12
Variklis: „Renault“ Važiuoklė: A522
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0