Japonijos GP: įdomioji statistika

logo 2023 Rugsėjo 26 d. 13:50, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po Suzukoje pasibaigusio Japonijos GP etapo...

Maxas Verstappenas laimėjo kvalifikaciją Suzukoje, iškovodamas 29 „pole“ karjeroje. Lygiai tiek pat „pole“ turėjo Juanas Manuelis Fangio.

„Pole“ Suzukoje – devinta Maxui šiais metais. Pagal šį rodiklį pirmauja Sebastianas Vettelis, iškovojęs 15 „pole“ 2011 metais.

Oscaras Piastris kvalifikavosi antras ir tapo penktu australu, startavusiu lenktynėse iš pirmos eilės po Jacko Brabhamo, Alano Joneso, Marko Webberio ir Danielio Ricciardo. Tai buvo 99-tasis australų startas iš pirmos eilės „Formulėje-1“.

Charlesas Leclercas kvalifikavosi ketvirtas ir pirmą kartą aplenkė komandos partnerį per pastaruosius keturis etapus.

Carlosas Sainzas kvalifikavosi šeštas, penktą kartą paeiliui patekdamas į geriausiųjų šešetuką.

Lewisas Hamiltonas kvalifikacijoje buvo septintas – tai blogiausia jo starto pozicija Suzukoje nuo 2012 metų, bet aplenkė „Mercedes“ komandos partnerį George Russellą – dabar tarp komandos draugų kvalifikacijų rezultatas yra lygus – 8:8.

Fernando Alonso lieka vieninteliu sportininku, kuriam pavyko patekti į kvalifikacijos finalą visuose šio sezono etapuose.

Laimėjęs Japonijos GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 13-tą pergalę sezone ir 48-tą karjeroje. Maxui tai buvo 13-ta pergalė paeiliui startavus iš „pole“, jis pagerino Michaelio Schumacherio rekordą.

Suzukoje Verstappenas finišavo 35-tose lenktynėse paeiliui, pagal šį rodiklį pakildamas į antrą vietą reitinge. Pirmauja jame Lewisas Hamiltonas – 48 finišai paeiliui.

„Red Bull“ komanda šeštą kartą (antrą kartą paeiliui) iškovojo Konstruktorių taurę, pasiekusi 7000 taškų ribą per istoriją.

Lando Norrisas 10 kartą karjeroje užlipo ant podiumo, antrą kartą paeiliui ir ketvirtą per pastaruosius septynis etapus finišuodamas antras.

Finišavęs trečias, Oscaras Piastris pirmą kartą užlipo ant podiumo. Piastris tapo 216-tuoju „Formulės-1“ lenktynininku, lipusiu ant podiumo ir šeštuoju australu, laimėjusiu vietą ant prizininkų pakylos po Marko Webberio (42 podiumai), Danielio Ricciardo (32), Jacko Brabhamo (31), Alano Joneso (24) ir Timo Schenkeno (1).

Abu „McLaren“ sportininkai atsidūrė ant podiumo pirmą kartą nuo Italijos'21.

Charlesas Leclercas trečiose lenktynėse paeiliui finišavo ketvirtas. Monakietis viršijo 1000 surinktų taškų ribą.

Lewisas Hamiltonas Japonijoje finišavo penktas, jis visada būdavo tarp penkių geriausių, finišavusių Suzukoje.