JAV GP: įdomioji statistika

logo 2023 Spalio 24 d. 17:28, Alpine Racing

Keletas įdomių statistikos faktų po Ostine pasibaigusio JAV GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Ostine, Charlesas Leclercas iškovojo 21-ąją „pole“ karjeroje ir trečią šiame sezone. Charlesas yra geriausias lenktynininkas tarp tų, kurie nėra iškovoję pasaulio čempiono titulo.

Leclercas yra penktasis „pole“ iškovojęs sportininkas per penkis paskutinius etapus JAV.

Lando Norrisas trečią kartą sezone kvalifikavosi antras.

Lewisas Hamiltonas kvalifikacijoje buvo trečias, aplenkdamas komandos draugą ir dabar jo rezultatas su Russellu yra lygus – 9:9.

Carlosas Sainzas kvalifikavosi ketvirtas, trečiame GP paeiliui nusileidęs komandos partneriui.

Anuliavus Maxo Verstappeno greitąjį ratą už trasos ribų pažeidimą, olandas buvo tik šeštas. Iš šios pozicijos šiemet jis laimėjo lenktynes Belgijoje.

Septinta pozicija – geriausias Pierre'o Gasly starto rezultatas Ostine. Šioje trasoje jis niekada neaplenkė savo komandos draugo kvalifikacijoje.

Estebanas Oconas kvalifikacijoje buvo aštuntas – pirmą kartą nuo 2013 metų abi „Renault/Alpine“ mašinos pateko į kvalifikacijos finalą Ostine.

12-tas Gyanyu Zhou vieta – geriausias jo rezultatas po penktos vietos Vengrijoje. Zhou pirmą kartą po vasaros pertraukos (6 etapai) kvalifikacijoje aplenkė komandos partnerį Valtteri Bottą.

Fernando Alonso kvalifikavosi tik 17-tas ir nutraukė sėkmingą seriją – prieš tai jis visuose šių metų etapuose buvo patekęs į kvalifikacijos finalinę dalį.

Laimėjęs JAV GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 15-tą pergalę sezone ir 50-tą karjeroje. Maxas pateko į penkių geriausių sportininkų sąrašą, kurie yra laimėję daugiau kaip 50 etapų per karjerą – kartu su Hamiltonu, Schumacheriu, Vetteliu ir Prostu.

Laimėjęs 15-tas lenktynes sezone, Verstappenas pakartojo savo pernai metų rekordą.

Verstappenas pagerino savo buvusį rekordą pagal uždirbtų taškų skaičių per sezoną. 2022 m. jis turėjo 454 taškus, o dabar jis jau turi 466.

Antroji Lando Norriso vieta leido „McLaren“ komandai pakilti į 4 vietą Konstruktorių taurėje, aplenkus „Aston Martin“. Norrisui tai buvo ketvirtas paeiliui finišas ant podiumo.

Trečia vieta – geriausias Carloso Sainzo rezultatas Ostine.

Galutiniame protokole Sergio Perezas atsidūrė 4 vietoje, pirmą kartą patekęs į geriausiųjų ketvertą po lenktynių Monzoje.

Pierre'as Gasly ir Lance'as Strollas pirmą kartą gavo taškų JAV etape.

Aštunta Yuki Tsunodos vieta – geriausias jo rezultatas šiais metais.

Tsunoda tapo 138-tuoju lenktynininku istorijoje, nuvažiavusiu greičiausią ratą ir trečiu japonu po Satoru Nakajimos Australijoje'89 ir Kamui Kobayashi Kinijoje'12.

Dešimta Logano Sargeanto vieta atnešė jam pirmąjį tašką „Formulėje-1“. Amerikietis tapo 150-tuoju pilotu „Formulėje-1“, uždirbusiu bent vieną tašką. Sargeanto taškas – 999 taškas pilotams iš JAV.