Kanados GP: įdomioji statistika

logo 2019 Birželio 10 d. 18:40, Williams

Keletas įdomių statistinių faktų po Monrealyje pasibaigusių Kanados GP lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Monrealyje, Sebastianas Vettelis iškovojo pirmąją „pole“ šiame sezone ir 56 karjeroje. Vokiečiui tai buvo penktoji „pole“ Kanadoje: trys su „Red Bull“ ir dvi per pastaruosius dvejus metus už „Ferrari“. Per penkerius metus „Red Bull“ sudėtyje Vettelis iškovojo 45 „pole“, o per penkerius metus „Ferrari“ – tik vienuolika.

Vettelio „pole“ Monrealyje – aštunta „Ferrari“ ekipai šioje trasoje ir pagal šį rodiklį jie susilygino su „Williams“. Daugiausiai „pole“ pozicijų Kanadoje turi „McLaren“ – 11.

Lewisas Hamiltonas parodė antrą kvalifikacinį laiką, 138 kartą karjeroje ir dešimtą kartą Kanadoje startavo iš pirmos eilės. Britas – absoliutus lyderis pagal startų skaičių iš pirmos eilės visoje „Formulės-1“ istorijoje, o pagal startus iš pirmos eilės vienoje trasoje jis pakartojo Michaelio Schumacherio rekordą, kuris 10 kartų startavo iš pirmos eilės Suzukoje.

Iš pirmos eilės startavo Vettelis ir Hamiltonas – pirmą kartą šiame sezone pirmą eilę pasidalino skirtingų komandų pilotai.

Kvalifikavęsis trečias, Charlesas Leclercas parodė antrą geriausią rezultatą sezone. Be „pole“ Bahreine, monakietis niekur nestartavo taip aukštai.

Ketvirtoji vieta kvalifikacijoje Danieliui Ricciardo tapo geriausiu rezultatu sezone, geriausiu rezultatu „Renault“ komandai nuo 2010 metų Japonijos GP etapo, kur Robertas Kubica kvalifikavosi trečias ir geriausiu hibridiniams „Renault“ V6 turbovarikliams.

Kvalifikavęsis penktas, Pierre‘as Gasly pirmą kartą aplenkė Maxą Verstappeną kvalifikacijoje.

Šeštoji vieta kvalifikacijoje – blogiausias rezultatas  Valtteri Bottui nuo Belgijos’18, kur lyjant lietui, kvalifikacijoje jis užėmė 10 vietą.

Nežiūrint į efektingą avariją antroje kvalifikacijos sesijoje, Kevinas Magnussenas pirmą kartą pateko į finalą Kanados trasoje.

„Renault“ turėjo revanšą. Jėgainės galiai reiklioje trasoje pirmą kartą šiame sezone į kvalifikacijos finalą pateko visos keturios mašinos su „Renault“ jėgos agregatais. Iš keturių mašinų su „Honda“ jėgainėmis, į finalą pateko tik viena.

Sergio Perezas ir George‘as Russellas septintą kartą iš septynių kvalifikacijoje aplenkė savo komandos draugus šiame sezone – Robertą Kubicą ir Lance‘ą Strollą – tik šiose komandose kvalifikacinis rezultatas yra 7:0.

Laimėjęs lenktynes Kanadoje. Lewisas Hamiltonas iškovojo penktąją pergalę sezone, septintą šioje trasoje ir 78 karjeroje. Lewisas šiemet laimėjo penkeriais lenktynes iš septynių – tai geriausia sezono pradžia jo karjeroje.

Po baudos Sebastianas Vettelis buvo klasifikuotas antras ir 115 kartą karjeroje užlipo ant podiumo.

Kanadoje S. Vettelis 100-tąjį kartą buvo varžybų lyderis. Pirmauja pagal šį rodiklį – Michaelis Schumacheris (jis pirmavo 142 lenktynėse), antroje vietoje– Hamiltonas (135). Lewisas gali pagerinti šį rekordą dar šiame sezone.

26-tąjį kartą karjeroje Vettelis startavo iš „pole“, bet nelaimėjo lenktynių. Vokietis yra ketvirtoje reitingo lentelės vietoje pagal šį rodiklį, o pirmauja Hamiltonas – 37 startai iš pirmos eilės be pergalės lenktynėse. Antroje eilutėje – Ayrtonas Senna (36 „pole“ be pergalės). Trečioje – Schumacheris (28).

Charlesas  Leclercas finišavo trečias ir pirmą kartą nuo 2018 metų abu „Ferrari“ lenktynininkai užlipo ant podiumo.

Po starto iš 9 vietos, Maxas Verstappenas finišavo penktas, pirmą kartą nuo Rusijos’18 nepateko į geriausiųjų ketvertuką  - tada Sočyje jis taip pat finišavo penktas.

Finišavęs šeštas, Danielis Ricciardo pasiekė geriausio rezultato sezone. Tai geriausias rezultatas Kanadoje „Renault“ ekipai nuo 2011 metų.

Finišavęs 10-tas, Daniilas Kvyatas trečiose lenktynės paeiliui uždirbo taškus – tokia sėkminga serija jam buvo 2015 metais, kai jis dar lenktyniavo „Red Bull“ komandoje.