Kanados GP: įdomioji statistika

logo 2023 Birželio 20 d. 16:55, Force India

Keletas įdomių statistinių faktų po Monrealyje pasibaigusio Kanados GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Monrealyje, Maxas Verstappenas iškovojo 25-tąją „pole“ karjeroje ir penktą šiame sezone.

Nico Hulkenbergas kvalifikavosi antras, pasiekęs geriausio savo rezultato nuo Brazilijos'10, tačiau gavo baudą ir startavo tik penktas.

Fernando Alonso kvalifikacijoje buvo trečias, bet dėl Hulkenbergo baudos ketvirtą kartą šiais metais ir 42-ą karjeroje lenktynes pradėjo iš pirmosios starto eilės. Tiek pat startų iš pirmos eilės turėjo Jacky Stewartas ir Graeme'as Hillas.

Lewisas Hamiltonas antrą kartą šiame sezone startavo trečias.

Carlosas Sainzas kvalifikavosi aštuntas, o startavo iš 11-tos vietos dėl baudos, prarasdamas piloto statusą, kuris šiais metais visada startuodavo pirmame penketuke.

Alexas Albonas antrą kartą sezone išėjo į kvalifikacijos finalinę dalį per įprastą savaitgalį – lygiai toks pats savaitgalis jam buvo ir Australijoje, o Baku Albonas pateko į sprinto kvalifikacijos finalą.

Laimėjęs lenktynes Monrealyje, Maxas Verstappenas iškovojo šeštąją pergalę šiais metais ir 41-ąją karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Ayrtonu Senna.

Tai buvo 100-toji „Red Bull“ komandos pergalė per visą „Formulės-1“ istoriją ir aštunta paeiliui šio sezono pradžioje – tuo pakartotas „Mercedes“ rezultatas 2019 metais, Iki rekordo – „McLaren“ komandos 11-ka pergalių paeiliui 1988 metų sezono pradžioje „Red Bull“ ekipai liko dar trys pergalės.

Verstappenas pirmavo 27-tose lenktynėse paeiliui – tai geriausias pasiekimas tarp dabartinių F-1 lenktynininkų.

Prie „Aston Martin“ vairo Fernando Alonso šiais metais uždirbo šešis podiumus per 8 šio sezono etapus – dvigubai daugiau nei prieš tai buvusiuose septyniuose sezonuose kartu paėmus.

Lewisas Hamiltonas finišavo trečias, dešimtą kartą per karjerą lipdamas ant podiumo Monrealyje.

Septinta Alexo Albono vieta – geriausias rezultatas „Williams“ komandai nuo Belgijos'21. Komanda antrą kartą sezone gavo taškus ir pasitraukė iš paskutinės vietos Konstruktorių taurės įskaitoje.

Finišavęs dešimtas, Valtteri Bottas uždirbo taškų aštuntą kartą paeiliui per Kanados GP etapą.