Kataro GP: įdomioji statistika

logo 2021 Lapkričio 23 d. 10:08, Daimler AG

Keletas įdomių statistinių faktų po Losailo autodrome pasibaigusių Kataro GP lenktynių...

Kvalifikacija

Lewisas Hamiltonas laimėjo kvalifikaciją Katare, iškovodamas ketvirtą „pole“ šiame sezone ir 102 karjeroje. Losailas tapo 31-ąja trasa iš 35-erių, kuriose Hamiltonas lenktyniavo ir laimėjo „pole“.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi antras, nusileidęs „pole“ laimėtojui po anuliuoto rato dėl geltonų vėliavų 0,597 sek. - tai didžiausias antrosios vietos atsilikimas nuo pirmosios sausoje trasoje šiame sezone.

Valtteri Bottas septintą kartą sezone iškovojo trečią starto vietą – tai pati populiariausia suomio starto pozicija šiais metais, bet šįkart jis gavo baudą ir startavo tik šeštas.

Pierre'as Gasly ketvirtą kartą sezone kvalifikavosi ketvirtas, bet po varžovų baudų startavo antras iš pirmosios eilės. Yuki Tsunoda parodė aštuntą laiką – ketvirtą kartą per paskutinius penkis GP etapus abi „AlphaTauri“ mašinos pateko į finalinę dalį.

Penktoji Fernando Alonso vieta kvalifikacijoje – jo geriausio šio sezono rezultato pakartojimas, pasiekto Turkijoje dėl Hamiltono baudos.

Sebastianas Vettelis kvalifikavosi dešimtas ir aštuntą kartą sezone startavo pirmame dešimtuke.

Penktą kartą sezone abu „Alfa Romeo“ sportininkai iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Lenktynės

Lewisas Hamiltonas laimėjo Kataro GP, iškovodamas septintą pergalę sezone ir 102-tąją karjeroje. Losailas tapo 30-tąja trasa brito karjeroje, kuriose jis laimėjo lenktynes. Katare Hamiltonas 180-tąjį kartą karjeroje užlipo ant podiumo. Hamiltonas buvo lyderis 175-tose lenktynėse paeiliui, 23-čią kartą karjeroje – nuo starto iki finišo.

Likus dviem etapams iki sezono pabaigos, Lewisas sumažino atsilikimą nuo Verstappeno asmeninėje įskaitoje iki 8 taškų.

Maxas Verstappenas finišavo antras, 58-tą kartą karjeroje užlipdamas ant podiumo. Dar vienas podiumas ir olandas pagal šį rodiklį susilygins su Nigelu Mansellu.

15-tą kartą karjeroje Maxas užfiksavo greičiausią lenktynių ratą – ketvirtą kartą šiame sezone.

Fernando Alonso finišavo trečias, uždirbdamas pirmą podiumą „Alpine“ komandoje ir 98-tą karjeroje. Praėjusį kartą ispanas ant podiumo buvo užlipęs prieš 7 metus, 3 mėnesius ir 25 dienas – Vengrijoje'14, važiuodamas „Ferrari“ komandoje. Tai antra pagal ilgį pauzė tarp dviejų vieno sportininko podiumų. Ilgiausia – Alexo Wurzo – 7 metai, 9 mėnesiai ir 11 dienų tarp podiumų Didžiojoje Britanijoje'97 ir San Marino'05.

Be Alonso, per 35 pastaruosius metus du lenktynininkai, vyresni nei 40 metų, lipo ant podiumo – Michaelis Schumacheris Europoje'12 ir Nigelas Mansellas Australijoje'94.

Trečia Alonso vieta ir penkta Estebano Ocono pozicija leido „Alpine“ komandai atitrūkti nuo „AlphaTauri“ iš karto 25 taškais ir gauti rimtą pranašumą kovoje dėl penktos vietos Konstruktorių taurėje.

Šeštoji Lance'o Strollo vieta tapo geriausiu kanadiečio rezultatu šiame sezone.

Carlosas Sainzas finišavo septintas, pratęsdamas pačią sėkmingiausią savo karjeros seriją iš 13-kos lenktynių, kuriose jis uždirbo taškus. „Ferrari“ Katare uždirbo 10 taškų, kai tuo tarpu „McLaren“ - tik du, padidindami pranašumą kovoje dėl trečios vietos Konstruktorių taurėje iki 39,5 taškų ir iš esmės garantavo sau prizinę vietą komandinėje įskaitoje.

„McLaren“ komandai tai buvo 900-tasis etapas, kuriame Lando Norrisas finišavo devintas ir gavo du taškus, o jo partneris Danielis Ricciardo liko be taškų trečiame etape paeiliui. Per tris paskutines lenktynes komanda uždirbo tik 4 taškus.