Kataro GP: įdomioji statistika

logo 2023 Spalio 11 d. 11:25, Alpine Racing

Keletas įdomių statistikos faktų po Katare pasibaigusio GP etapo.

Maxas Verstappenas laimėjo kvalifikaciją, iškovodamas 30-tą „pole“ karjeroje. Tiek pat „pole“ pozicijų turėjo Nico Rosbergas. Kitas orientyras – Nigelas Mansellas su 32 „pole“.

Verstappeno „pole“ Katare – dešimtas šiame sezone. Pagal šį rodiklį pirmauja Sebastianas Vettelis su 15 „pole“ 2011 metais, taip pat su bolidu, sukurtu Adriano Newey.

George'as Russellas kvalifikavosi antras, trečią kartą šiame sezone ir antrą kartą per tris pastaruosius etapus startavo iš pirmos eilės.

Lewisas Hamiltonas kvalifikacijoje buvo trečias, pirmą kartą po Belgijos GP etapo patekdamas į geriausiųjų trejetą.

Fernando Alonso buvo ketvirtas, pratęsdamas savo seriją su patekimu į kvalifikacijos finalą visuose etapuose šiais metais.

Oscaras Piastris protokole buvo šeštas ir ketvirtą kartą per pastaruosius šešis etapus aplenkė komandos partnerį Lando Norrisą.

Pierre'as Gasly kvalifikavosi septintas, o Estebanas Oconas – aštuntas: pirmą kartą per pastaruosius septynis etapus „Alpine“ komanda dviem automobiliais pateko į kvalifikacijos finalą.

Valtteri Bottas parodė devintą laiką, trečią kartą šiais metais (po Majamio ir Vengrijos) patekdamas į kvalifikacijos finalinę dalį.

Ketvirtame GP paeiliui Lance'as Strollas iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Dešimtą kartą šiame sezone Kevinas Magnussenas pasitraukė iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Kataro GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 14-tą pergalę šiame sezone ir 49-tą karjeroje. Maxui tai buvo 14-ta pergalė paeiliui startuojant iš „pole“ - tai naujas „Formulės-1“ rekordas.

Katare Verstappenas finišavo 36-tose lenktynėse paeiliui, palypėdamas į antrą vietą šiame reitinge. Pirmauja Lewisas Hamiltonas – 48 finišai paeiliui.

„Formulėje-1“ Verstappenas yra laimėjęs 24-ose skirtingose trasose, pagal šį rodiklį aplenkęs Michaelį Schumacherį ir nusileisdamas tik L. Hamiltonui, kuris yra nugalėjęs 31-oje skirtingoje trasoje.

Verstappenas pirmauja asmeninėje įskaitoje su didesniu nei 200 taškų skirtumu. Didžiausias skirtumas sezone pagal taškus buvo 155 taškai – tiek Vettelis laimėjo 2013 metais.

Antrojo Oscaro Piastrio vieta – geriausias jo rezultatas GP etapuose.

Lando Norrisas finišavo trečias – pirmą kartą nuo 2010 metų „McLaren“ komanda iškovojo du podiumus du kartus paeiliui. Per tris pastaruosius etapus „McLaren“ komanda atkovojo iš „Aston Martin“ 91 tašką.

Finišavęs aštuntas, Valtteri Bottas pakartojo geriausią savo rezultatą šiais metais, kurio jis prieš tai pasiekė Bahreine. Jo komandos draugas Guanyu Zhou irgi pakartojo geriausią sezono rezultatą, finišuodamas devintas. Pirmą kartą sezone abu „Alfa Romeo“ sportininkai gavo taškus viename etape.

Lewisas Hamiltonas 30-tą kartą karjeroje pasitraukė iš distancijos – šeštą kartą tai įvyko pirmame lenktynių rate. Dabar liko tik du pilotai, kurie šiais metais nuvažiavo 100 proc. distancijos – Verstappenas ir Alonso.