Kokiai esant temperatūrai užšąla dyzelinas? (4)

Kokiai esant temperatūrai užšąla dyzelinas?
logo 2022 Gruodžio 08 d. 20:00, Pexels

Vairavimas vasarą gali būti labai smagus, tačiau žiemos metu šalta temperatūra kelia rimtą iššūkį beveik visoms transporto priemonėms, ypač kurios turi dyzelinius variklius. 

Dyzelinas pradeda šalti esant nulinei temperatūrai, dyzeliniame kure esantis parafinas pradeda kietėti, todėl kuro bakas tampa drumstas. Visgi tai problemų nesukels.

Dyzelinas užšąla nuo 9 laipsnių šalčio, tuo metu dyzelinas pavirsta į gelį panašią medžiagą, kuri gali užkimšti įvairius filtrus.

Atšalus orui, svarbu yra imtis prevencinių priemonių. Pavyzdžiui, laikyti savo transporto priemonę garaže, užpildyti baką, naudoti žieminį dyzeliną, anti gelio produktus.Komentarai (4)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Black_Death
IP: 256b515 | 12/14 15:04 Atsakyti
TomTom
12/11 17:46

Nezinau, dyzelinio auto niekad neturejau tai ir problemu nebuvo. Nei k... skaityti daugiau

Benzininio neturėjau, tai ir problemų nebuvo. Langus nusigramdai, pasuki rakteli ir vaziuoji.
TomTom
IP: d1cf999 | 12/11 17:46 Atsakyti
Nezinau, dyzelinio auto niekad neturejau tai ir problemu nebuvo. Nei ka pilti i baka reik, nei kitokius veiksmus atlikinet. Sedi, pasuki rakteli ir vaziuoji. Svarbu akumuliatorius geras.
Skeptikas
IP: c4d6e8c | 12/11 14:29 Atsakyti
ddt
12/10 18:10

Vėl pilnatis, ir vėl kliedesių į šį websaitą užvežė. Apie ž... skaityti daugiau

Atsakau už autorius:
Visi dyzeliai turi gamyklinius degalų filtrus. Dyzelino dalį sudaro parafininiai angliavandeniliai. Krentant temperatūrai dyzeline esantys parafinai pradeda augti į kristalus. Pirmas atskaitos taškas yra "Cloud Point", arba susidrumstimo temparatūra. Toks dyzelinas jau nebeskaidrus, drumstas, nubalęs, bet kristalai dar maži ir laisvai pereina per degalų filtrą. Kitas atskaitos taškas yra "Cold filter plug point" arba filtro užkimšimo temparatūra. Esant šiai temparatūrai kristalai išauga iki tokio dydžio, kad užkemša degalų filtrą. Paprasto dyzelino skirtumas tarp šių temperatūrų yra apie 6 - 8 oC. Visokie antigeliai nemažina "Cloud point" temperatūros, bet stabdo parafinų kristalų augimą. Tai dyzelino su antigelio priedais, tas temperatūrų skirtumas gali siekti iki 16oC. Daugiau pilant antigelio į degalus toks mišinys pasidaro nebestabilus ir linkęs sluoksniuotis. Dyzelino gamintojai į rinką išleidžia jau su tais priedais, tai papildomai juos pilstyti į bakus verta tik tuo atveju, jei važinėjate tikrai su vasariniu dyzelinu
ddt
IP: ca1c225 | 12/10 18:10 Atsakyti
Vėl pilnatis, ir vėl kliedesių į šį websaitą užvežė. Apie žieminį/arktinį, ar tarpinį dyzeliną (kitokio, kaip žieminis, nuo gruodžio tai ir nerasi) tai kreivai kažkaip, ir apie kažkokius "anti gelio" produktus ir "įvarius filtrus"? Kaži, hmm, kokie čia dar tie filtrai galėtų būti, be kuro filtro? Oro filtrą užkemša? Ai, o gal tepalo filtrą? Kas tie "įvairūs"? Ir kaip čia kuro baką sudrumsčia šąlantis dyzelinas? Tie kuro bakai kaip, skaidrūs kokie tai, ar ką? O žurnalistai, jūs gal vistik "yra imtis" kokių nors priemonių nustoti naudotis google translate ir biškutį gal žiūrėti, ką publikuojate?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas