Komandos balandžio 6 d. aptars biudžetų ribojimo temą

Komandos balandžio 6 d. aptars biudžetų ribojimo temą
logo Balandžio 03 d. 09:32, Renault Sport

Nuo kitų metų „Formulėje-1“ turėtų įsigalioti komandų biudžetų apribojimai iki 175 mln. dolerių per sezoną. Tačiau kai kurios komandos mano, kad tai yra per didelė suma ir ją būtina sumažinti.

Balandžio 6 d. įvyks vaizdo konferencija, kurioje komandų vadovai, FIA ir „Liberty Media“ aptars biudžetų ribojimo temas. Nedidelės komandos siūlo ribojimo sumą sumažinti iki 100 mln. dolerių per sezoną ir siūlo palaipsniui mažinti sumas, kurios nepatenka į ribojimus.

Vokiečių „Auto Motor und Sport“ praneša, kad „Red Bull“ siūlo ekipų biudžetų kartelę nuleisti iki 150 mln., jei naujasis reglamentas bus atidėtas iki 2023 metų. „Mercedes“ yra linkusi sutikti su tokia suma, bet korporacijos vadovybė, kaip ir „Renault“ koncerno vadovai, norėtų, kad F-1 komandų biudžetai būtų mažesni.

Tuo tarpu „Ferrari“ mano, kad 150 mln. suma nieko neduos nedidelėms komandoms, kadangi daugumos iš jų išlaidos nesiekia šios sumos. Todėl „Ferrari“ pasisako už griežtos ekonomijos sričių faktinį išplėtimą. Pavyzdžiui, jau nuo 2021 metų įtvirtinti taisyklę, pagal kurią lenktynių savaitgalio penktadienį būtų atlikta visų bolidų, kurie dalyvaus tose lenktynėse, homologacija. Tai leistų išvengti didelių sąnaudų reikalaujančios praktikos, kai turtingos komandos šeštadieniais į trasą atsiveždavo daug visai kitos specifikacijos naujienų.

Be to, „Ferrari“ siūlo apriboti pilotų ir trijų brangiausiai apmokamų komandos specialistų atlyginimus. Kiti pasiūlymai apriboti ekipų biudžetus šiuo metu dar yra svarstymo stadijoje.

Mažosioms komandoms gali nepatikti tokie taupymo metodai. Jie iš pat pradžių reikalavo sumažinti biudžetus iki 100 mln. dolerių, bet tikisi, jog bus susitarta dėl 130 mln. sumos. Esant tokiam išlaidų dydžiui, didžiosios komandos negalės naudotis savo finansiniu pranašumu ir tada mažiems kolektyvams lenktynėse atsirastų daugiau šansų.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos