Komandos sutiko riboti biudžetus (3)

Komandos sutiko riboti biudžetus
logo 2019 Birželio 16 d. 14:34, FIA

Paryžiuje įvyko FIA bei „Formulės-1“ vadovų susitikimas su komandų vadovais bei technikos direktoriais, kuriame buvo nutarta perkelti galutinį Sportinio bei Techninio „Formulės-1“ reglamentų tvirtinimą iki spalio 31 dienos, tačiau ne taisyklių, susijusių su komandų biudžetų ribojimais.

Pavyko išsiaiškinti, kad keturios komandos – „McLaren“, „Racing Point“, „Renault“ bei „Williams“  sutiko atidėti reglamentų tvirtinimą iki spalio pabaigos su sąlyga, kad anksčiau pristatytas ekipų biudžetų ribojimo projektas nebus peržiÅ«rėtas. Tokiu bÅ«du, komandų biudžetai nuo 2021 metų negalės viršyti 175 mln. dolerių per sezoną. Tačiau kai kurios šios sumos korekcijos  yra vis tik įmanomos (1 mln. dolerių vienam etapui į didesnę ar mažesnę pusę) tais atvejais, kai sezone bus daugiau ar mažiau kaip 21 lenktynės.

Kartu 2020 metais pradės veikti vadinamasis „minkštasis“ finansinis ribojimas, kuris leistų vadovaujamam F-1 organui ir komandoms sukoreguoti požiÅ«rį į finansus ir pasiruošti naujam komandų biudžetų sudarymo principui. Jei tais metais biudžetas bus viršytas, sankcijos kitais metais nebus taikomos.

Tačiau nuo 2021 metų sausio 1 d. įsigalios tikrieji ekipų biudžetų ribojimai ir jau su baudomis už pažeidimus. Tuo atveju, jei biudžetas bus viršytas ne daugiau kaip 5 proc. nuo numatytos sumos, tai bus traktuojama kaip nežymus pažeidimas. Jei išlaidos bus didesnės nei 5 proc., pažeidimas bus vadinamas rimtu.

Be to, bus sukurta biudžetų ribojimo ekspertinė grupė. Joje bus nuo 6 iki 12 teisėjų, renkamų FIA Generalinėje asamblėjoje. Juos siÅ«lys arba federacijos sportiniai komitetai, arba grupės, sudarytos iš ne mažiau kaip penkių „Formulės-1“ komandų, kurios dalyvauja pasaulio čempionate, atstovų. Kartu komandoms pasiliks teisė apskųsti komisijos sprendimus Tarptautiniame apeliaciniame teisme pagal FIA procedÅ«ras.


Komentarai (3)
vaideriuks
| 06/16 15:35 Atsakyti
Nepadės...
Fresto
| 06/17 06:34 Atsakyti
vaideriuks
06/16 15:35

Nepadės...

Nes nieko nedarant viskas savaime susitvarko :)
31m
| 06/17 10:16 Atsakyti
Aisku kaip diena kad nepades . Gal imitacija kokia del vaizdo ir bus, kuri kardinaliai skirsis nuo realybes. Bet ne daugiau. Bernis yra pasakes. Jai zmogus turi daug pinigu ir nori juos isleisti ,tai niekas nepajagus jam tai sutrugdyti, O kas ,kas, bet Bernis piniguose nusimano.:) Taip kad eilinis fiasko bus. Apgaudines patys save, kursis apgaulingos shemos ir po kokiu 5 metu patys prades tai pripazinti.
×

TOP naujienos