Korėja gali atsisakyti „Formulės-1“

Korėja gali atsisakyti „Formulės-1“
logo 2011 Spalio 19 d. 22:17, Williams/LAT Photographic
Vos dukart surengtos Korėjos GP lenktynės jau po šio sezono gali išnykti iš „Formulės-1“ pasaulio, jei sporto komercijos teisių valdytojai nesutiks sumažinti už teisę organizuoti varžybas imamo mokesčio.
Vietos žiniasklaidos teigimu, mokestis už etapą siekia net 35 mln. svarų sterlingų (apie 140 mln. litų), o iki 2016 m. turinčioje galioti sutartyje numatyta, kad ši suma kasmet didinama 10 proc.
Bendri lenktynių rengimo kaštai, pranešama, sudaro 52 mln. svarų sterlingų (apie 216 mln. litų), o pajamos už parduodamus bilietus į bent kol kas nepopuliarias tarp regiono gyventojų varžybas – vos 16 mln. (64 mln.). Patiriamus nuostolius turi padengti vietos ir šalies valdžia.
Korėjos GP lenktynių organizatoriai britų „Autosport“ pripažino siekiantys naujų derybų dėl anksčiau jų pirmtakų sudarytos sutarties ir palankesnių sąlygų. Nepavykus pasiekti šio tikslo, lenktynių gali būti atsisakyta.
Susitarti su sporto komercijos teisių valdytojais korėjiečiams gali būti sudėtinga, nes artimiausiais metais konkurencija dėl galimybės rengti „Formulės-1“ lenktynes greičiausiai tik augs.
Kitais metais varžybos sugrįš į JAV, ten galvojama ir apie dar vieną etapą. Jau sutarta nuo 2014 m. arba metais vėliau organizuoti varžybas Rusijoje. Rimti lenktynių projektai inicijuoti ir Meksikoje bei Pietų Afrikos Respublikoje.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Kęstutis Šimkus 263
2. mantioras 250
3. skripas 249
4. Giriby 243
5. bbd-336 237