Kova Konstruktorių taurės įskaitoje tęsiasi (4)

Kova Konstruktorių taurės įskaitoje tęsiasi
logo 2018 Lapkričio 08 d. 12:01, Daimler

Pasaulio čempiono titulas išsisprendė Meksikoje – jis penktą kartą atiteko Lewisui Hamiltonui, o štai kova Konstruktorių įskaitoje tęsiasi, o juk būtent komandinės įskaitos rezultatai turi įtakos nustatant finansines prizines išmokas čempionato dalyviams. Be to, nuo to priklauso ir finansiniai  bonusai, kurių gali tikėtis komandų bendradarbiai.

Pavyzdžiui, jei „Mercedes“ laimės Konstruktorių taurę visi, kas dirba „Mercedes“ bazėje, gaus po 10 tūkst. svarų išmoką, o gal net ir daugiau.

„Būtent pergalė Konstruktorių įskaitoje padeda kolegoms apmokėti savuosius kreditus ir pirkti kalėdines dovanas“, - pažymėjo Toto Wolffas Meksikos savaitgalio metu.

Po 19 etapų „Mercedes“ lenkia „Ferrari“ 55 taškais, o dar bus galima uždirbti 86, kurie bus paskirstyti Brazilijoje ir Abu Dabyje. Visų galimų taškų paskirstymo variantų šiose dvejose lenktynėse neišvardysi, jų yra labai daug, bet jei San Paule abi „Mercedes“ mašinos finišuos pirmajame trejetuke, tai Konstruktorių taurė eilinį kartą atiteks šiai komandai nepriklausomai nuo „Ferrari“ rezultatų. O jei Skuderijos lenktynininkams pavyktų iškovoti pergalingą dublį, tai komandinių pirmenybių likimas nusikeltų į Abu Dabį.

Kitaip kalbant, Brazilijoje „Ferrari“ turi surinkti 13 taškų daugiau už „Mercedes“. Užduotis ne tokia jau nereali, juk Ostine Skuderija sumažino atsilikimą komandinėje įskaitoje 13 taškų, o Meksikoje – dar 11, kadangi abejose trasose „Mercedes“ turėjo problemų su greičiu. Tikėtis, kad nors viena iš čempionų komandos mašinų pasitrauks iš distancijos, neverta, kadangi jos pasižymi ypatingu patikimumu, bet bet kuriose taisyklėse būna ir išimčių: mes matėme, kad Austrijoje finišo nepasiekė nei Hamiltonas, nei Bottas.

Todėl, iš vienos pusės, kova tęsiasi, iš kitos – verta priminti, kad „Ferrari“ šiais metais apskritai negali pasigirti pergalingais dubliais, kai „Mercedes“ jų turėjo net keturis.

Red Bull“ užsitikrino sau trečią vietą Konstruktorių įskaitoje; „Renault“ turi gerus šansus užbaigti sezoną 4 vietoje – per du paskutinius etapus  Nico Hulkenbergas ir Carlosas Sainzas dviese uždirbo 22 taškus, tuo tarpu kai „Haas“ nesugebėjo papildyti savo kraitelės ir tai brangiai jai kainuoja – tiesiogine šio žodžio prasme.

Kartu amerikiečių komanda užsitikrino sau 5 vietą Konstruktorių įskaitoje, kadangi „McLaren“ nuo jų atsilieka 22 taškais ir jų pilotai retai kada finišuoja pirmame dešimtuke. Savo ruožtu 6-toji „McLaren“ vieta gali būti prarasta: jei „Force India“ pilotai kovingai praleis likusias lenktynes ir iškovos 15 taškų daugiau už Wokingo komandą, tai „nauja sena“ komanda gali aplenkti „McLaren“.

Sauber“ toliau progresuoja, ko nepasakysi apie „Toro Rosso“: Meksikoje taškus uždirbo ir Charlie Leclercas, ir Marcusas Ericssonas, o tai leido šveicarų komandai pakilti į 7 vietą Konstruktorių įskaitoje. Beje, skirtumas tarp „Sauber“ ir „Toro Rosso“ – viso labo 3 taškai, todėl situacija gali pasikeisti vėl.

Bet vienu galima neabejoti: „Williams“ taip ir liks paskutinėje vietoje. Kažkada labai šlovingos komandos arsenale – tik 7 taškai ir didelė tikimybė, kad tai bus pats blogiausias rezultatas per visą 41 metų komandos istoriją.

Komentarai (4)


pergalingas
| 2018 Lapkričio 08 d. 19:01
williams su mercedes motoru neatsilieka sturmuodami ... aisku ir vairuotojai pas williams nieko ispudingo ... bet, kad ir kaip ten ...
O siaip kova jau baigta ... tik menkos teorines viltys ... neuzgesinamu fanu skaiciuotese kova dar tik testis gali ... savaime suprantama tikras sportininkas kovos iki galo net jeigu ir pralose ... to ferrari ir palinkesiu ... bijau kad jie sezono pradzioj irode, i kokia taure kesinosi, neziuredami i nieka kita, galiausiai negaus ne vienos ... toks jau tas reikalas :) ...Mercedes siuo metu dominuoja ne tik pagal technika bet ir pagal visus kitus itakojancius veiksnius ... daug artimesne fanams komanda (neskaitant rusijos gp, kurio sprendimas yra visiskai negerbtinas), turedami visa tai jie sudelioja viska daug protingiau, yra psichologiskai stipresni, vadovaujasi vokiska logika... plius nekalbant apie hamiltona, kuris tikrai vaziavo savo sezona, kaip jau tai daro pora/keleta metu ... jei ferrari pavyks laimeti konstruktorius mistiniu fantastiniu budu - pasveikinsiu uz ryzta ...
fnatic
| 2018 Lapkričio 08 d. 18:37
Paiims tuos konstruktorius Mersai, kitaip ir būti jau negali...
Klepsidra
| 2018 Lapkričio 08 d. 18:33
Toro Rosso su Honda sturmuoja aukstumas
Manvydas
| 2018 Lapkričio 08 d. 12:48
Sauber komandinė įskaita jūsų puslapyje suvesta neteisingai.
×

F-1.lt pulsas