L. Hamiltonas: iš šios kartos bolidų nepasiilgsiu nieko

L. Hamiltonas: iš šios kartos bolidų nepasiilgsiu nieko
logo 2025 Gruodžio 05 d. 10:59, Ferrari nuotr.

Septyniskart „Formulės 1“ čempionas Lewisas Hamiltonas teigia, kad dabartinės „ground-effect“ eros jis visiškai nepasiges, ir pripažįsta nesąs tikras, ar gerbėjams patiks radikaliai besikeičiančios 2026 m. taisyklės. Pasak L. Hamiltono, ketveri metai su šia automobilių karta buvo vieni nemaloniausių jo karjeroje.

Prieš Abu Dabio lenktynes „Ferrari“ pilotas neslėpė nusivylimo.

„Nėra nė vieno dalyko, kurio pasiilgčiau iš šių bolidų“, — teigė jis. „Man jie tiesiog nepatiko.“

Lygindamas dabartinę kartą su ankstesnėmis, L. Hamiltonas priminė, kad 2017 m. era buvo kur kas įdomesnė: platesni, didesni bolidai su didesne prispaudžiamąja jėga atnešė kur kas daugiau malonumo. Dabartinę kartą jis pavadino „blogiausia“.

Nuo 2026 m. F-1 pereina prie naujo reglamento su mažesne prispaudžiamąja jėga, aktyvia aerodinamika ir esmingai kitokia jėgaine. Simuliatoriuje jau išbandęs pradinius nustatymus, L. Hamiltonas pripažino abejojantis.

„Labai sunku nuspėti, kaip viskas atrodys. Nenoriu sakyti per daug neigiamų dalykų. Jausmas visiškai kitoks, ir nesu tikras, ar jums tai patiks“, — aiškino jis.

Vis dėlto jis neatmetė galimybės, kad pokyčiai nustebins teigiamai: galbūt lenktyniavimas taps lengvesnis ir bus daugiau lenkimų.

„Turime mažiau prispaudžiamosios jėgos, daugiau sukimo momento. Važiavimas lietuje, įsivaizduoju, bus labai labai sudėtingas. Daug sunkesnis nei dabar“, — sakė daugkartinis čempionas. 

Anot L. Hamiltono, taip pat pasikeis ir energijos valdymas bei hibridinės sistemos naudojimas, o tai gali smarkiai pakeisti lenktynių vaizdą.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas