L. Hamiltonas nesijaučia jaukiai Saudo Arabijoje (23)

L. Hamiltonas nesijaučia jaukiai Saudo Arabijoje
logo 2021 Gruodžio 02 d. 22:13, Daimler AG

Daugkartinis F-1 čempionas Lewisas Hamiltonas, atvykęs į Saudo Arabiją, kur šÄ¯ savaitgalį vyks F-1 lenktynės, prisipažino, kad šalyje, kur apribotos žmonių teisės, nesijaučia jaukiai.

„Formulė-1“ anksčiau buvo apkaltinta, kad rengdama lenktynes šalyje, kuri kritikuojama dėl žmogaus teisių suvaržymo, prisideda prie „sporto plovimo“. L. Hamiltono teigimu, rengti lenktynes Saudo Arabijoje nusprendė ne jis ar kiti sportininkai, o F-1.

Kataro GP savaitgalio metu L. Hamiltonas dėvėjo naują šalmą su „Progress Pride“ vėliavos motyvais, taip atkreipdamas dėmesį į įvairias nepakankamai atstovaujamas ir diskriminuojamas grupes. Jis ketina jį dėvėti ir šÄ¯ savaitgalį bei paskutiniame sezono etape Abu Dabyje.

„Kaip sakiau per paskutines lenktynes, manau, kad sportas ir mes turime pareigą užtikrinti, kad stengtumėmės padėti atkreipti dėmesį į tam tikras problemas, kurias matome, ypač žmogaus teisių, tose šalyse, į kurias vykstame“, - sakė L. Hamiltonas.

„Su didžiausia pagarba visiems, kurie yra čia, mane priėmė šiltai. Negaliu teigti, kad esu labiausiai išmanantis ar puikiai suprantąs žmones, kurie užaugo čia esančioje bendruomenėje, kurią stipriai veikia tam tikros taisyklės ir režimas. Ar aš čia jaučiuosi jaukiai? Aš negalėčiau pasakyti, kad taip. Bet tai ne mano pasirinkimas bÅ«ti čia. Sportas priėmė sprendimą atvykti čia.“

„Nesvarbu, ar tai teisinga, ar ne, manau, kad kol esame čia, svarbu, jog stengiamės atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta. Pavyzdžiui, per paskutines lenktynes matėte šalmą, kurį dėvėjau. Jį vėl dėvėsiu ir čia, ir kitose lenktynėse, nes turime atkreipti dėmesį į problemas.“

Homoseksualumas Saudo Arabijoje yra neteisėtas ir už jį gali būti baudžiama nuplakimu ar įkalinimu.

„Jei kas nors norėtų skirti laiko ir paskaityti, kokie įstatymai galioja LGBTQ+ bendruomenei, jie gana bauginantys. Reikia imtis pokyčių.“

L. Hamiltonas taip pat atkreipė dėmesį, kad sušvelninus kai kuriuos moterų teisių apribojimus, įskaitant buvusį draudimą moterims leisti vairuoti transporto priemones, praeityje įstatymus pažeidusios moterys nebuvo išleistos į laisvę.

„Pavyzdžiui, teisė moterims vairuoti, kuri atsirado 2018 m. Kai kurios moterys vis dar sėdi kalėjime, nes prieš daug metų vairavo automobilį. Taigi, reikia daug ką pakeisti ir manau, kad mÅ«sų sportas turi labiau pasistengti.“

Lewisas Hamiltonas
Pilotas: Lewisas Hamiltonas 2022 sezono taškai: 387.5
Komanda: Mercedes Amžius: 37 m.
Plačiau

Komentarai (23)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Yuzefas
IP: af1347c | 12/04 17:03 Atsakyti
pasaulio bamba
ddt
IP: 21ec4ad | 12/03 22:12 Atsakyti
YZF
12/03 09:19

Idomu, priklaups pries starta ar ne?

Priklaups, bet po to Hamiltonas savo telefone ras "Pegasus", ir sėdės taip pat kaip Bezos'as, su tuo pačiu Pegasus, po to kai pašokinėjo prieš tyruolį ir šviesuolį Mohhamed Bin Salman'ą... T.y. aš apie brangiausias pasaulio skyrybas. Va teip va :) (siūlau pažiūrėt "The Dissident")
ddt
IP: 21ec4ad | 12/03 22:09 Atsakyti
tech
12/03 13:16

tuoj isvis gali Saudi Arabia diktuoti viska F1 :)
Saudi Arabia linked with F1 takeover – report
https://www.planetf1.com/news/saudi-arabia-linked-formula-1-takeover/

O tai kyla klausimas? Greičiausiai dėl to, kad iš anksto beveik žinoma kas laimės FIA prezidento poziciją :) Kai pažiūri į pavardes, labai greit atsiranda įtarimas ir tendencija ieškoti ryšių :)
ddt
IP: 21ec4ad | 12/03 22:07 Atsakyti
Sub7
12/03 13:18

Babajai atvaziave i Europa taip ir priima vietine kultura - uztenka paziuret i Malmo Svedijoj ir kokia Prancuzija

O tai lietuviai UK kažkaip staiga sucivilizuotėja, rytais pradeda arbatą su pienu gert, ane? :))
Sub7
IP: 8b1e588 | 12/03 13:18 Atsakyti
DeJaVu
12/03 01:35

Kodel visi galvoja, kad bet kurioje pasaulio valstybeje jie gali primetineti savo ideologijas? Arabu nepakeisi - jie netaps vakarietiska demokratija. Nepatinka ju ideologijos - nevaziuok ten. Jei vaziuoji - priimk ju istatymus tokie kokie yra.

Babajai atvaziave i Europa taip ir priima vietine kultura - uztenka paziuret i Malmo Svedijoj ir kokia Prancuzija
tech
IP: bfb2e24 | 12/03 13:16 Atsakyti
rasytojelis
12/02 23:16

F1 jei mato, kad čia aibė teisių pažeidimų, gali išvis neorganizuoti lenktynių, bet dosnūs Saudi pinigai matyt F1 yra prioritetas nr.1.

tuoj isvis gali Saudi Arabia diktuoti viska F1 :)
Saudi Arabia linked with F1 takeover – report
https://www.planetf1.com/news/saudi-arabia-linked-formula-1-takeover/
batka
IP: 95a7c2f | 12/03 10:40 Atsakyti
rusyne nera istatymo draudziancio homoseksualuma, moterims nedraudziama vairuoti… rusyne yra istatymais draudziantis homoseksualu propaganda … kas tai yra ? skleidimas savo isitikinimu kitiems … uz buvima homoseksualu niekas i kalejima nesodina … 90% ruskyno estrados zvaigzdziu yra homoseksualus … bet jie tiesiog nesiafisuoja ir nepasakoja viesai, nors visi ir taip zino … paimkim tuos pacius nuvalkiotus kirkorovus ir baskovus … zmogaus teises yra apibreztos istatymais, kurie aisku labai sunkiai ten veikia … taip kad nlb gali kazka prisikabinti prie ruskyno … nebent esi lietuvos patriotas nukentejes nuo sovietu valdzios … tada karteli gali laidyti internete kaip ten viskas xujovai ir kaip pazeidinejamos zmoniu teises … tada jau kita kalba …
vvy
IP: f461b06 | 12/03 10:22 Atsakyti
Nepamenu, kad jis butu kazka panasaus sakes rusyne!
bomzas
IP: a4cf067 | 12/03 09:42 Atsakyti
paziuresim ar sakys free taiwan,kai kinijoj vyks gp, Å¡itas drasuolis :)
Fekkalli
IP: 5d4b4bc | 12/03 09:31 Atsakyti
DeJaVu
12/03 01:35

Kodel visi galvoja, kad bet kurioje pasaulio valstybeje jie gali primetineti savo ideologijas? Arabu nepakeisi - jie netaps vakarietiska demokratija. Nepatinka ju ideologijos - nevaziuok ten. Jei vaziuoji - priimk ju istatymus tokie kokie yra.

Lygiai taip pat galima pasakyt arabams - norit f1, priimkit mus kokie esam. Su hamiltonu, su sortais, su sijonais, su issprogusiais papais, su vakarietiska ideologija, su gejais, you name it.
Ne f1 verzesi i Saudo Arabija.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas