L. Hamiltonas ragina imtis veiksmų dėl žmogaus teisių

L. Hamiltonas ragina imtis veiksmų dėl žmogaus teisių
logo 2022 Kovo 26 d. 12:32, Steve Etherington for Mercedes-Benz Grand Prix Ltd.

Lewisas Hamiltonas paragino valdžioje esančius asmenis dėti daugiau pastangų, kad būtų pagerintos žmogaus teisės tokiose šalyse kaip Saudo Arabija, kurioje šį savaitgalį tūrėtų įvykti „Formulės-1“ lenktynės.

Po to, kai buvo pranešta, kad Saudo Arabijoje šį mėnesį per vieną dieną mirties bausmė įvykdyta 81 vyrui, britas prasitarė, kad su juo susisiekė mirties bausmę Saudo Arabijoje atliekantis Abdullah al-Howaiti.

Pastarasis buvo nuteistas mirties bausme 2019 m. už prieš trejus metus, kai jam buvo 14 metų, įvykdytą apiplėšimą, prie kurio, kaip tvirtina jo šeima, jis neprisidėjo.

„Girdėti tokias istorijas ir suvokti, kad šiais laikais vyksta tokie dalykai yra tikrai sunku“, - penktadienio rytą spaudos konferencijos metu sakė L. Hamiltonas.

„Sulaukiau laiško iš 14-mečio, kuris yra nuteistas mirties bausme. Būdamas 14 metų tu net nežinai, ką, po velnių, veiki gyvenime.“

Praėjusiais metais L. Hamiltonas Saudo Arabijos teisės aktus, nukreiptus prieš LGBTQ+ bendruomenę, apibūdino kaip „siaubingus“. O vakar sakė: „Mano pozicija išlieka tokia pati, kaip ir pernai. Tikrai nėra daug dalykų, kuriuos pasakius kas nors pakeistų.“

„Mes nesprendžiame į kurias šalis vykti. Tačiau turime galimybę pabandyti. Mūsų pareiga stengtis ir padaryti viską, ką galime, kol esame čia. Nebūtinai tai yra mūsų atsakomybė, mūsų, čia esančių, kurie turėjo čia atvykti, bet mes stengiamės daryti tai, ką galime. Svarbu, kad mes tiesiog stengtumėmės šviesti ir parodyti, kad kažką darome.“

„Galiausiai tai yra atsakomybė tų, kurie yra valdžioje, kad tikrai imtųsi pokyčių. Bet kol kas buvo padaryta per mažai. Tai labai, labai sudėtinga situacija. Tačiau aš esu atviras diskusijoms. Turime pasistengti suprasti, kodėl vyksta tokie dalykai, kurie vyksta, ir kodėl situacija nesikeičia. Nes dabar 2022 m. Galima imtis pokyčių. Esu tam atviras. Nežinau, su kuo konkrečiai turėčiau kalbėtis, bet labai norėčiau daugiau apie tai sužinoti.

Saudo Arabijoje neseniai lankėsi Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

„Žinau, kad Borisas neseniai čia lankėsi. Girdėjau, kad jo vizito metu buvo iškeltas žmogaus teisių klausimas, bet kas buvo pasakyta, kas daroma, apie tai nieko negirdėjau.“

McLaren“ lenktynininkas Danielis Ricciardo sakė, kad stengiasi daugiau sužinoti apie žmogaus teisių problemas tokiose šalyse kaip Saudo Arabija.

„Nuo praėjusio etapo pernai iki dabar praėjo tik keli mėnesiai. Stengiuosi bent šiek tiek daugiau suprasti ir sužinoti apie tai, kas vyksta“, - sakė „McLaren“ pilotas.

„Taigi, jei bendravimas su grupe žmonių galėtų padėti, kodėl gi ne? Manau, kad kol kas geriausia tiesiog išlikti atviriems ir žiūrėti, kur yra vietos pokyčiams. Jei dalyvavimas tam tikruose dalykuose padės, tada manau, kad mes esame atviri imtis veiksmų.“Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066