L. Hamiltonas: reglamento pakeitimai neišspręs visų problemų (2)

L. Hamiltonas: reglamento pakeitimai neišspręs visų problemų
logo 2019 Birželio 07 d. 10:40, Daimler

FIA spaudos konferencijoje Monrealyje Lewisas Hamiltonas pareiškė, kad vien tik Techninio reglamento pakeitimais fundamentalių „Formulės-1“ problemų neišspręsi, reikia kažkokių papildomų priemonių, pavyzdžiui, pagalvoti apie lenktynių savaitgalio formato pakeitimų.

Lewisas Hamiltonas: „Pastaruosius 12 metų, o ir anksčiau Techninis reglamentas nuolat buvo keičiamas, kadangi būta bandymų sumažinti išlaidas, pagerinti situaciją su lenkimais, bet, mano nuomone, apskritai tuos sprendimus, kurie tada buvo priiminėjami, negalima pavadinti labai sėkmingais.

Atėjus „Liberty Media“ problemų netapo mažiau, ypatingai džiūgauti nėra ko, kadangi išlieka paskirstymas į kur kas turtingesnes „top“ komandas ir visus likusius. Man atrodo, kad vien Techninio reglamento pakeitimais mašinoms situacijos nepakeisi – tai lieka didele problema. Yra ir pramoginis aspektas: visi lenktynių savaitgaliai sezono bėgyje yra keturių dienų, o kiekvienais metais vyksta 21 toks etapas. Šis formatas niekada nesikeitė. Manau, kad čia yra apie ką pagalvoti, kad kiekvienas savaitgalis atspindėtų konkrečios trasos ypatumus.

Pavyzdžiui, Monake yra neįmanoma aplenkti. Gali būti, jog ten reikėtų surengti dvejas lenktynes, nežinau. Aš neturiu paruoštų atsakymų, bet į šį aspektą būtina atkreipti didesnė dėmesį. Juk mes galime užsiimti tuo, kuo mes užsiimame, tik sirgalių dėka. Pavyzdžiui, čia, Monrealyje, tribūnose visuomet daug publikos, bet yra ir kitų vietų, kur reikalai su lankomumu yra prastesni.

Žmonės nenustoja komentuoti, sakydami, kad „Formulė-1“ tapo nuobodi, kadangi buvo „McLaren“ dominavimo periodas, „Ferrari“ dominavimo periodas, po to – „Red Bull“, dabar – „Mercedes“... Kaip visa tai užbaigti? Čia tikrai reikia kažką daryti su reglamentu. Bet globaliu masteliu, manau, reikia keisti ne tik reglamentą. Manau, kad Rossas Brawnas ir kiti mąsto apie tai, kas bus nuo 2021 metų“.

Pasaulio čempiono nuomone, ateityje „Formulė-1“ turi tapti sudėtingesne, o mašinos – sunkiau valdomos: „Panaikinkite visas tas plačias saugumo zonas, kurios yra visose trasose. Mašinose neturėtų būti vairo stiprintuvo, o jei jis pasiliks, tai jo efektyvumas turėtų būti mažesnis –asmeniškai aš mėgstu, kai vairas yra kietas.

Po lenktynių finišo tu turi būti fiziškai pavargęs, tai turėtų būti taip sunku, kaip nubėgti maratoną. Aš, tikriausiai, galėčiau nuvažiuoti dvejas ar trejas lenktynes paeiliui – „Formulėje-1“ taip neturėtų būti. Tai vyriškas sportas, bet dabar į čempionatą ateina daugybė jaunuolių, kuriems viskas iš karto lengvai duodama. Aš manau, kad fizinės apkrovos turi būti pačios rimčiausios. Daugelis iš mūsų, pilotų, yra pajėgūs vairuoti bolidą ilgą laiką, kadangi mes mokame išlaikyti tokias apkrovas“.


Komentarai (2)
Black_Death
| 06/07 12:28 Atsakyti
vaidas0023
06/07 11:27

Sutinku su Hamiu, reikia f1 pokyciu, net jam paciam atsibodo dominavimas

Jis pradeda jaustis jog yra kaip “balta varna”
🙊
vaidas0023
| 06/07 11:27 Atsakyti
Sutinku su Hamiu, reikia f1 pokyciu, net jam paciam atsibodo dominavimas
×

TOP naujienos