L. Strollas papasakojo, kaip įtikino F. Alonso pereiti į „Aston Martin“

L. Strollas papasakojo, kaip įtikino F. Alonso pereiti į „Aston Martin“
logo 2023 Kovo 13 d. 14:38, Pirelli

Fernando Alonso buvo nusprendęs karjerą „Formulėje-1“ užbaigti po 2018 m. sezono, bet negalėjo ilgai likti be aukščiausio lygio lenktynių ir sugrįžo į F-1 pasaulio čempionatą po dviejų metų prie „Alpine“ bolido vairo. Nežiūrint į solidų amžių – ispanui jau sukako 40 metų, jis su entuziazmu stodavo į startus, o praėjusią vasarą visus šokiravo, nutaręs pereiti į „Aston Martin“ komandą.

Tada daugelis stebėjosi Alonso pasirinkimu, nes žalieji bolidai iš Silverstouno su dideliais vargais uždirbinėjo taškus lenktynėse ir gerokai atsilikinėjo nuo „Alpine“. Fernando ir anksčiau buvo priskiriamas prie tų pilotų, kurie perėjimui paprastai pasirenka ne tas komandas – ir jo kontraktą su „Aston Martin“ dauguma ekspertų palaikė eiline jo klaida.

Tačiau po to, kai veteranas Bahreine finišavo trečioje vietoje, net skeptikai buvo priversti pripažinti, kad šiais metais Fernando gali kas nors išeiti rimto.

Pokalbyje su „Sky“ kanalo žurnalistais „Aston Martin“ komados savininkas Lawrence'as Strollas papasakojo, kaip praėjusį rugpjūtį jis sugebėjo operatyviai organizuoti Alonso perėjimą po to, kai Sebastianas Vettelis pranešė apie karjeros pabaigą.

„Mes esame seniai pažįstami,- aiškino Kanados verslininkas. - Kai Fernando dar lenktyniavo „Ferrari“, mano sūnus Lance'as priklausė jų jaunimo akademijai – jam tada buvo 12 metų. Tada mes su Fernando ir užmezgėme šiltus santykius.

Alonso yra vienas iš geriausių lenktynininkų visoje F-1 istorijoje. Laikui bėgant aš supratau, kad ir mūsų vertybės yra panašios. Taigi, po Vettelio išėjimo aš pakviečiau jį susitikti ir papasakojau apie savo naujus planus ateičiai.

Jis pažinojo mane jau ilgą laiką, todėl išklausė ir pasakė: „Tu būsi kitu mano naujuoju bosu ir aš noriu tapti to dalimi“.
Svarstydamas apie tai, ko Alonso tikisi iš naujos komandos, Strollas-vyresnysis pasakojo: „Aš nenoriu nurodinėti tikslų. Mes paprasčiausiai turime padaryti tai, kas yra mūsų jėgoms. Manau, kad mes po truputį jau pradedame rodyti savo galimybes.

Žinoma, mes norime dar pagreitėti šio sezono bėgyje – kaip ir likusios komandos. Tačiau bolidas kol kas žengia tik pirmuosius žingsnius, bet mes jį dar pagerinsime, dirbdami vėjo tunelyje ir su CFD technologijomis. Tačiau kartu nenoriu kelti kažkokių labai aukštų tikslų ir kalbėti, kad mums šie metais bus puikūs. Paprasčiausiai mums pavyko geras sezono startas.

Pradėdamas šią istoriją, aš iš karto pasakiau, kad mūsų laukia penkerių metų nuotykiai pakeliui dėl podiumų ir titulų. Buvo ir tokių, kurie manimi netikėjo: kai aš nupirkau „Force India“, iš jos padariau „Racing Point“, o vėliau - „Aston Martin“.

Mes atlikome rimtus pertvarkymus: išplėtėme etapų skaičių nuo 400 iki 740 žmonių, pastatėme šiuolaikinę bazę. Įkurtuvės numatytos gegužės 1 d., todėl dabartiniai mūsų pasiekimai nėra susiję su nauja baze“.

Fernando Alonso
Pilotas: Fernando Alonso 2024 sezono taškai: 6
Komanda: Renault Amžius: 42 m.
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821