L. Turini: „Ferrari“ sprendimas buvo pavėluotas

L. Turini: „Ferrari“ sprendimas buvo pavėluotas
logo Sausio 10 d. 13:03, Ferrari

Italijos automobilių sporto žurnalistikos veteranas Leo Turini, svarstydamas apie kadrų pasikeitimus „Ferrari“ komandoje, mano, kad situacija komandoje nėra paprasta ir jos vertinti vienareikšmiškai negalima...

„Visų pirma, aš noriu pasakyti, kad šioje situacijoje pralaimėjo visi. Jei likus kelioms savaitėms iki naujo sezono pradžios Skuderijoje keičiasi vadovas, tai yra nenormalu. Nors suprantu, kad tai buvo neišvengiama ir trumpai bandysiu paaiškinti priežastis. Bet tie, kurie vadovauja paradui Maranelle, galėjo ir privalėjo patys viską paaiškinti dar praėjusio sezono pabaigoje. Jau tuomet buvo aišku, kad išsaugoti senąją komandos vadovybę nepavyks prie jokių aplinkybių.

Priminsiu, kad mažiau nei per penkerius metus „Ferrari“ vadovas pasikeitė ketvirtą kartą. 2014 metų pavasarį dar buvo Stefano Domenicali. Po to netikėtai atsirado Marco Mattiacci. O jį pakeitė Maurizio Arrivabene, kuris, nors ir darė kai kurių klaidų, vis dėlto labai mylėjo „Ferrari“ ir apskritai „Formulę-1“. Dabar gi jo vietą užėmė Mattia Binotto...

Leisiu sau priminti, kad Jeanas Todtas komandai vadovavo net 14 metų – nuo 1993 iki 2007 metų. Taip, galiausiai jis pasiekė pergalių, bet, nors jam ir davė galimybę dirbti, jam vis tiek prireikė poros  metų, kol Michaelis Schumacheris pradėjo laimėti čempionatus.

Ir vis dėlto gerai, kad viskas užsibaigė Binotto paskyrimu. Aš labai seniai pažįstu Arrivabene ir nuoširdžiai jį palaikiau – net gi tada, kai visi likusieji vienijosi prieš jį. Man patiko jo entuziazmas, tačiau kartu esu linkęs sutikti, kad susitaikyti su jo diktatoriškais polinkiais ir vienvaldystės siekimu buvo sunku.

Bet, kaip ne paradoksalu, aš manau, kad jo nušalinimą nuo komandos vadovo posto jis priėmė su palengvėjimu. Visus tuos, kas su juo nesutiko bent dėl mažiausių smulkmenų, jis laikė priešais. Ir aš niekaip nesuprantu, kokiu būdu jis, neturėdamas bent menkiausio ryšio su technika, sugebėjo susipykti su inžinieriumi Binotto.

Noriu paaiškinti situaciją iki galo. 2018 metų čempionatą Arrivabene ir Binotto pralaimėjo kartu. Beje, dar kartu ir su Vetteliu. Visi jie trys buvo vienoje valtyje. O žaidimai ieškant kaltų man nėra įdomūs. Tai buvo viena iš „Ferrari“ ligų.

Vis dėlto nemanykime, kad susiklosčiusi situacija (Arrivabene nušalinimas ir Binotto paskyrimas, kuriam dabar teks derinti dvejas pareigas) – tai tik mirusiojo Sergio Marchionne norų pildymas. Visiškai ne  - sprendimą priiminėjo Johnas Elkannas ir Pierre‘as Ferrari.

Ir dar viena detalė, susijusi su Binotto. Aš jį taip pat labai seniai pažįstu. Tai žmogus, 100 proc. ištikimas „Ferrari“. Jo geras charakteris, bet kartu jis labai ambicingas. Na, ką gi, brangus Mattia, tu norėjai vadovauti „Ferrari“? Dabar tau duodamos kortos į rankas, bet teks gerokai paplušėti, nes kol kas visos pergalės atitenka Lewisui Hamiltonui.

Komentarai (0)


×

F-1.lt pulsas