Las Vegaso GP: įdomioji statistika

logo 2023 Lapkričio 21 d. 15:27, Getty Images

Keletas įdomių statistikos faktų po Las Vegase pasibaigusių pirmųjų lenktynių šioje naujoje trasoje.

Laimėjęs kvalifikaciją Las Vegase, Charlesas Leclercas iškovojo 23-čią „pole“ karjeroje ir penktą šiame sezone.

Carlosas Sainzas kvalifikavosi antras, „Ferrari“ komanda galėjo 84-tą kartą istorijoje užimti pirmą starto eilę, bet ispanas buvo nubaustas 10 starto pozicijų bauda.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi trečias, bet ketvirtą kartą šiemet startavo iš antros pozicijos.

George'as Russellas (po Sainzo baudos) tapo šeštuoju sportininku, kuris šiais metais startavo pirmame trejete. George'as aplenkė Lewisą Hamiltoną kvalifikacijoje, dabar jų tarpusavio rezultatas yra 11:10 Lewiso naudai, taigi „Mercedes“ komandoje kvalifikacijos rezultatų likimas spręsis paskutiniame etape Abu Dabyje, kitose komandose viskas jau yra nuspręsta.

Ketvirta Pierre'o Gasly vieta (po Sainzo baudos) – geriausias jo rezultatas šiame sezone. Jo komandos draugas Estebanas Oconas ketvirtą kartą per devynis paskutinius etapus iškrito iš kovos kvalifikacijos pirmoje dalyje.

Penkta Alexo Albono vieta – antras jo startas pirmame penketuke šiame sezone ir geriausias jo rezultatas po ketvirtos pozicijos Zandvoorte.

Loganas Sargeantas kvalifikavosi septintas, pasiekdamas geriausio rezultato karjeroje, bet startavo šeštas – tai geriausia pozicija amerikiečių lenktynininkams namų trasoje po šeštos Eddy Cheevero vietos Detroite'87 prie „Arrows“ vairo.

Pirmą kartą po 2016 m. Rusijos GP abu „Williams“ pilotai pateko į pirmą šešetuką.

Septinta starto vieta Valtteri Bottui – geriausias jo rezultatas šiais metais.

Kvalifikavęsis 12-tas, Sergio Perezas devintą kartą sezone nepateko į kvalifikacijos finalą.

McLaren“ komanda dviem automobiliais iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje, praeitą kartą tai buvo gegužės mėnesį Majamyje.

Laimėjęs Las Vegaso GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 18-tą pergalę sezone ir 53-čią karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Sebastianu Vetteliu.

Verstappenas tapo pirmuoju lenktynininku „Formulė-1“ istorijoje, kuriam pavyko tris kartus tais pačiais metais laimėti JAV – Majamyje, Ostine ir Las Vegase.

Laimėjusi 20-tą etapą šiais metais, „Red Bull“ komanda pagerino „Mercedes“ rekordą pagal pergalių skaičių viename sezone (19 „Mercedes“ pergalių 2016 metais).

Charlesas Leclercas finišavo antras, penktą kartą šiais metais užlipdamas ant podiumo. Monakietis nesugebėjo laimėti pastarųjų 12 lenktynių, kuriose jis startavo iš „pole“.

Sergio Perezas lenktynes baigė trečias ir užsitikrino sau antrą vietą asmeninėje įskaitoje. Pirmą kartą istorijoje du „Red Bull“ pilotai užėmė čempionate pirmą ir antrą vietas.

Perezas 35-tą kartą karjeroje užlipo ant podiumo, pagal šį rodiklį susilygindamas su Emersonu Fittipaldi ir Juanu Manueliu Fangio.

Startavęs 16-tas, Estebanas Oconas lenktynes baigė ketvirtas. Šiame sezone aukštesnėje pozicijoje jis finišavo tik vieną kartą, užlipdamas ant podiumo Monake.

Lance'as Strollas antrose lenktynėse paeiliui užėmė 5 vietą.

Finišavęs šeštas, Carlosas Sainzas asmeninėje įskaitoje aplenkė Lando Norrisą iš „McLaren“ ir Fernando Alonso iš „Aston Martin“ ir pakilo į ketvirtą vietą.

Finišavęs septintas, Lewisas Hamiltonas garantavo sau trečią vietą asmeninėje įskaitoje.

Jo komandos partneris George'as Russellas po baudos atsidūrė 8-toje vietoje ir pagal sezono rezultatus užims tą pačią vietą asmeninėje įskaitoje. Tai blogiausia „Mercedes“ sportininko pozicija nuo 2012 metų, kai Nico Rosbergas sezoną užbaigė 9-tas, o Michaelis Schumacheris – 13-tas.