Lenktynių rengimas pandemijos sąlygomis kainuos brangiau (2)

Lenktynių rengimas pandemijos sąlygomis kainuos brangiau
logo 2020 Gegužės 03 d. 09:09, Renault Sport

„Formulės-1“ planai tikrinti nuo koronaviruso kiekvieną, kas pateks į lenktynių autodromus, pareikalaus didelių pinigų, net jei varžybos įvyks be žiūrovų, patikrinti reikės daugiau kaip 1000 žmonių.

F-1 pasaulio čempionato organizatoriai tikisi, kad sezonas gali startuoti Austrijoje liepos pradžioje ir tikisi iš viso surengti iki 18 lenktynių, bet kartu yra manoma, kad „Red Bull Ring“, o vėliau ir Silverstouno autodromuose įvyks sudvejinti etapai su vienos savaitės pertraukomis.

Net jei iki minimumo bus sumažintas komandų personalas, vis tiek trasoje turės būti ne vienas šimtas žmonių. Bet į juos įleisti galės būti tik su viena sąlyga: kiekvieno varžybose esančio žmogaus koronaviruso testas turi būti neigiamas. Šį testavimą teks surengti privačia tvarka, pasinaudojant mokamos medicinos paslaugomis.

„Formulėje-1“ yra kalbama apie nuosavą testavimo režimą, jei jie ruošiasi rengti etapus įvairiose pasaulio dalyse. Atrodo, jog tai taps būtinybe, tačiau visa tai bus ne taip paprasta ir gana brangu, - sakė Silverstouno autodromo vykdomasis direktorius Stuartas Pringle. – F-1 vadovybė mano, kad kiekvienas, kuris bus lenktynių serviso zonoje, turi turėti neigiamą testo atsakymą“.

Tokius reikalavimus kelia ir tų šalių vyriausybės, kur artimiausiu metu turėtų įvykti F-1 varžybos, pavyzdžiui, Austrijoje toks režimas jau veikia, beje, testas turi būti atliktas ne anksčiau kaip prieš keturias dienas prieš kertant sieną.

Yra laukiama, kad kiekviena komanda atsiųs maždaug 80 žmonių brigadas, t.y. bendras skaičius pasieks 800. Dar 200 žmonių – tai TV transliuotojai, „Formulės-1“ aparato darbuotojai ir visi tie, kas užsiima logistika.

Stuartas Pringlas taip pat kalbėjo apie tai, kad Silverstoune neįmanoma surengti lenktynių važiuojant priešinga kryptimi nei įprasta, kadangi britų trasos konfigūracija nėra apskaičiuota judėjimui prieš laikrodžio rodyklę dėl išlėkimo zonų konfigūracijų.

„Vienareikšmiška, kad tai neatitiktų saugumo priemonių standartams, - kategoriškai pareiškė Silverstouno trasos vadovas. – Tam reikėtų arba švelninti standartus, o tai vargu ar įmanoma, arba mums tektų atlikti milžinišką kiekį darbų, o tai dabartinėmis sąlygomis yra netikslinga“.


Komentarai (2)
ddt
| 05/03 13:24 Atsakyti
Smagūs tie keywordai. Kalba Silverstouno vadas, o keywordai - Red Bull ir Ring :)
tuberkolioze
| 05/03 10:49 Atsakyti
Aš kažkaip nutolau nuo temos, tai nežinau naujienų ar Liberty pasiruošusi taškytis babkėmis ir mokėti trasoms, kad tik tos rengtu rungtynes be žiūrovų? Nes berods šis sezoną jau galim pervardinti į Austrijos GP.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas