M. Hakkinenas: Verstappeno proveržis nustebino visus (12)

M. Hakkinenas: Verstappeno proveržis nustebino visus
logo 2019 Liepos 03 d. 11:48, McLaren

Dukart pasaulio čempionas Mika Hakkinenas yra labai patenkintas kova Austrijoje ir Lando Norriso pasirodymu...

Mika Hakkinenas: „Tiesiog puikias lenktynes mes matėme Austrijoje, kur du jauni pilotai startavo iš pirmos eilės ir iki pat finišo įtemptai kovojo dėl pergalės. Tai „Formulė-1“ aukščiausiame lygyje, sunku surasti tinkamesnį laiką tokioms lenktynėms su daugybe lenkimų nei po nuobodžių varžybų prieš savaitę Prancūzijoje.

Esu nustebęs Charleso Leclerco „pole“ prie „Ferrari“ vairo – šis žmogus pozityviai veikia mūsų sportą. Greta jo startavo kitas 21-erių metų vaikinas – Maxas Verstappenas, o „Mercedes“ šįkart surado atsakymus ne į visus klausimus. „Ferrari“ ir „Red Bull“ buvo stiprūs varžovai „Mercedes“ komandai ir kovojo tarpusavyje.

Šaunu, kad Verstappenas laimėjo lenktynes – tai dar maloniau po nesėkmingo starto, kai jo bolide suveikė sistema, neleidžianti užgesti varikliui ir jis nusirito į 8 vietą. Jo žodžiais, tuo metu jis pagalvojo, kad jam viskas užsibaigė, bet pradėjo atsilošinėti ir tai buvo pats geriausias jo proveržis per pastaruosius metus. Nėra nieko geresnio, nei stebėti, kaip būtent taip „top“ pilotas atkovoja pozicijas prie konkurencingos mašinos vairo. Niekas negalėjo jo sustabdyti.

Jau sakiau, kad pilotams yra svarbu atiduoti visas jėgas, o ne saugoti mašiną ir padangas. Maxas pasirinko labai teisingai – vidutinės padangos pirmoje atkarpoje ir kietosios antroje puikiai suveikė. Po vėlesnio sustojimo jis atakavo, lenkė mašiną po mašinos ir likus iki finišo trims ratams aplenkė  Leclercą kovoje dėl pergalės.

Buvo neaišku, ar nubaus teisėjai Verstappeną. Mano galva, tai buvo kieta, bet teisinga kova. Kai dvi mašinos atsidūrė apekse, Maxas išsiveržė į priekį. Aš suprantu, kodėl Charlesas pasiliko išorinėje trajektorijoje, bet saugumo zonoje lenkti negalima. Graži dvikova, Maxas iš tiesų yra nusipelnęs pergalės.

Ši pergalė yra labai svarbi „Honda“ ir visai „Formulei-1“. „Honda“ palaiko „Formulę-1“ nuo 1960-tųjų, aš džiaugiuosi matydamas juos ant podiumo viršūnės po kelių labai nesėkmingų sezonų.

Austrijoje „Mercedes“ buvo sunku – karštame ore mašina perkaisdavo. „Red Bull Ring“ trasa išsidėsčiusi 700 metrų virš jūros lygio, ten labiau išretėjęs oras. Turint galvoje, kad asfalto temperatūra siekė 56 laipsnius, tai buvo dar didesnis galvos skausmas „Mercedes“. Dėl to Valtteri Bottas ir Lewisas Hamiltonas negalėjo važiuoti savo tempu ir Valtteri podiumas buvo maksimaliu rezultatu šiai komandai.

Lewiso žodžiais, problemos su variklio perkaitimu gali pasireikšti ir kitose Europos karštose lenktynėse, pavyzdžiui, Vengrijoje. O komandos vadovas Toto Wolffas pastebėjo, kad aušinimo sistema yra silpnoji „Mercedes“ pusė. Galima neabejoti, jog komanda pasistengs išspręsti šią problemą.

Nors daugiausiai dėmesio šį savaitgalį buvo nukreipta į Maxą bei Charlesą, man įspūdį paliko kitas vaikinas – Lando Norrisas. Jis puikiai praleido lenktynes prie „McLaren“ vairo. Pirmajame posūkyje jis pakilo iki trečios vietos, nors vėliau jį aplenkė Lewisas Hamiltonas bei puikiai startavęs Kimis Raikkonenas, bet Lando puikiai tvarkėsi prie vairo ir jautėsi užtikrintai mašinos kokpite.

Kartu su Carlosu Sainzu, dėl baudos startavusiu iš 19-tos pozicijos ir pakilusiu iki 8 vietos, jie užtikrino savo komandai 4 vietą Konstruktorių taurės įskaitoje priekyje „Renault“, kuri tiekia jiems jėgaines. Su naujuoju komandos vadovu Andreas‘u Seidlu „McLaren“ dabar pirmauja peletono viduryje ir stengiasi sumažinti atsilikimą nuo „Mercedes“, „Ferrari“ bei „Red Bull“ – tai šaunu.

Kitas etapas įvyks Silverstoune, šioje greituminėje trasoje „Mercedes“ ir „Ferrari“ įtemptai kovos, o „Red Bull“ pasistengs įsimaišyti į jų kovą. Pradedant 2014 metais, Lewisas Hamiltonas šias namų lenktynes laimėjo keturis kartus, bet pernai pergalė atiteko Sebastianui Vetteliui.

Sebastianui geriau greičiau pamiršti lenktynes Austrijoje: dėl mechaninių problemų jis startavo iš devintos vietos, o po to prarado daug laiko dėl komandos klaidos sustojimo metu. Jis norės vėl aplenkti Charlesą ir esant galimybei, pakartoti praėjusių metų sėkmę. Būtų šaunu, jei lenktynės Silverstoune būtų tokios pačios įdomios kaip ir Austrijoje“.


Komentarai (12)
tribeca
| 2019 Liepos 05 d. 20:30
Runius
| 2019 Liepos 03 d. 15:16

Gali pateikti pavyzdžių kada ką Sena išmušė?

https://www.youtube.com/watch?v=WRYVM-ty4bw paskutines sezono lenktynes Senna pirmauja taskais ir ismuse is pole startavusi Prosta ir laimejo cempiono titula. Buvo ir daugiau, bet nerankiosiu, vaikai patys turi dometis istorija.
Rimvydas Rozenas_2
| 2019 Liepos 03 d. 20:12
Proveržis sutinku iki paskutinio lenkimo,naglas snukis kuris matomai nera gaves i snuki ,po tevo parneliu šiltnami užauges egoistas .jei lekleras nebutu subrendes ,o toks pat kaip maxas tai but avarija po kurios pienius but kibes i atlapus.video aiškiai matos kaip stumė nors neturejo pranašumo,o pabaigoj dar net suktelejo vaira i lec puse.bet anot teiseju visks ok:/
A85
| 2019 Liepos 03 d. 19:53
MV pagaliau bręst kaip lenktynininkas pradėjo, prie greičio ir proto biškį dadėjo. Kaip nuo mažumės auginta lenktyniavimo mašina, tai puikus produktas išėjo :) Dabar tik laiminčio bolido reikia, kad pasižiūrėt kaip elgsis kovodamas dėl čempo.
logo rėmėjas
obmoc
| 2019 Liepos 03 d. 19:22
tribeca
| 2019 Liepos 03 d. 12:29

Taip, turbut kad jis yra naujasis Senna, labai panasiu stiliumi ismusineja varzovus is trasos ir nera uz tai baudziamas teiseju.

eik y kampa tyliai paverksi moteriske.
vaidas0023
| 2019 Liepos 03 d. 19:21
Pit Crew
| 2019 Liepos 03 d. 14:05

O kai trasa RBR netiks, tai kas tada jis bus?:)

Sunku pripazinti, kas yra akivaizdu? Jo talentas labai ryskus!
Pit Crew
| 2019 Liepos 03 d. 19:05
jv
| 2019 Liepos 03 d. 17:18

nieko nebus, jis ir taip is RedBull ispaudzia daugiau nei yra, ypac kai pasiziuri i Gasly rezultatus. Kraudavo ir Riccardo, kai visi zinom koks jis puikus pilotas, taip kad cia tavo trasa ne prie ko...

Tikrai, ir kodėl Maxas tik dabar susiprotėjo paspausti.... Matomai anksčiau nenorėjo komandos draugo dar labiau triuškinti.
jv
| 2019 Liepos 03 d. 17:18
Pit Crew
| 2019 Liepos 03 d. 14:05

O kai trasa RBR netiks, tai kas tada jis bus?:)

nieko nebus, jis ir taip is RedBull ispaudzia daugiau nei yra, ypac kai pasiziuri i Gasly rezultatus. Kraudavo ir Riccardo, kai visi zinom koks jis puikus pilotas, taip kad cia tavo trasa ne prie ko...
Runius
| 2019 Liepos 03 d. 15:16
tribeca
| 2019 Liepos 03 d. 12:29

Taip, turbut kad jis yra naujasis Senna, labai panasiu stiliumi ismusineja varzovus is trasos ir nera uz tai baudziamas teiseju.

Gali pateikti pavyzdžių kada ką Sena išmušė?
Pit Crew
| 2019 Liepos 03 d. 14:05
vaidas0023
| 2019 Liepos 03 d. 12:20

Manau maxas yra naujasis senna! Jau ne pirma karta, jis ryskiai apie tai primine!

O kai trasa RBR netiks, tai kas tada jis bus?:)
Black_Death
| 2019 Liepos 03 d. 12:43
Tai Hamiltonas pasidaro nebe “juodasis sena” o “bjaurusis anciukas”?? 😂
×

F-1.lt pulsas