M. Isola: Kanadoje bus naudojami visi trys padangų mišiniai

M. Isola: Kanadoje bus naudojami visi trys padangų mišiniai
logo 2019 Birželio 06 d. 10:46, Pirelli/LAT Images

„Pirelli“ automobilių sporto padalinio vadovas Mario Isola papasakojo apie padangų naudojimo ypatumus Monrealio trasoje...

  • Monrealyje komandos vėl gaus pačių minkščiausių sudėčių padangas...
  • Šioje trasoje daug kas priklauso nuo gero sukibimu su asfaltu įsibėgėjant ir stabdant. Dangos paviršius nėra labai abrazyvus, mes tradiciškai čia atvežame pačias minkščiausias padangas. Komandos galės naudoti C3, C4 ir C5 mišinius, o taip pat tarpines ir lietaus padangas, jei to reikalaus oro sąlygos. Daugelį metų dėl vėsių oro sąlygų čia kildavo priekinių padangų pūslėjimosi efektas, o tai mažino jų efektyvumą. Tai galima būtų sumažinti važiuoklės nustatymais, tačiau tuomet iškyla galinių padangų pažeidimo rizika. Esant šiltam orui, susitvarkyti su pūslėjimusi yra gerokai lengviau.
  • Kodėl komandos taip dažnai kalba apie padangų temperatūros kontrolės svarbą?
  • Padangos gerai dirba tik tam tikrame siaurame temperatūros diapazone, o jų temperatūra gana daug keičiasi lenktynių eigoje. Pavyzdžiui, ilgoje tiesiojoje Monrealyje jos spėja ataušti iki 20-30 laipsnių, o tai blogina sukibimą ir mažina stabdymo efektyvumą. Pilotams būtina į tai atsižvelgti ir koreguoti važiavimą. Jei užblokuosi padangas stabdant, susidaro „lopai“, kyla vibracija ir padangas būtina keisti.
  • Kodėl komandos tokiose skirtingose trasose kaip Monako ir Monrealio gauna vienodas padangas?
  • Čia išimtis yra Monakas, o ne Monrealis. Monte Carlo trasa unikali, idealiame pasaulyje mums tektų čia kurti specialias padangas, dar kur kas minkštesnes. Tos, kurias atvežame dabar, Monakui yra per kietos, ten pilotai gali nuvažiuoti visą distanciją su dviem pačiais minkščiausiais komplektais. Monrealyje bus panaudoti visi trys siūlomi mišiniai – priklausomai nuo oro ir ekipų strategijų. Įprastai mes stengiamės užtikrinti 0,8-1 sek. skirtumą tarp mišinių, kad komandos galėtų panaudoti įvairius strategijų variantus, neprarasdamos šanso gerai pasirodyti varžybose.

Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas