M. Verstappenas: reglamento aptarimas – politinis klausimas (2)

M. Verstappenas: reglamento aptarimas – politinis klausimas
logo 2019 Birželio 12 d. 12:18, Red Bull Content Pool / Getty Images

Kanados GP lenktynių savaitgalio metu „Liberty Media“ pateikė komandoms 2021 metų reglamento projektą, tačiau kadangi jis sukėlė naujus ginčus, sprendimo priėmimo terminas buvo nukeltas į spalio pabaigą. Ispanų spaudos pranešimais, FIA prezidentas pakvietė komandas, „Liberty Media“ bei lenktynininkus diskusijai Paryžiuje, tačiau „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas abejoja, kad kas nors pasikeis.

Maxas Verstappenas: „Kiekvienas žiÅ«ri savo interesų. „Mercedes“ norėtų nieko nekeisti, o tie, kas jiems nusileidžia, nori visiškai kitokio reglamento. „Mercedes“ bei „Ferrari“ klijentinės komandos taip pat paiso vienas kito interesų. Labai daug politikos. Reikėtų, kad kas nors iš FIA ar FOM pasakytų: „Reglamentas bus štai toks“.

Kartais mes matome ryškias dvikovas, bet apskritai pasivyti varžovą yra be galo sunku. Aš tikiuosi, jog su tuo ką nors padarys. Persekiodami varžovą, mes negalime prie jo priartėti – mašina praranda prispaudžiamąją jėgą, perkaista padangos. Su tuo reikia dirbti, kad žiÅ«rovams bÅ«tų įdomu žiÅ«rėti lenktynes.

Gerai, jei reglamentas ilgai išlieka stabilus. Kažkas turėtų pasakyti: „Taisyklės bus štai tokios ir mes 10 metų jų laikysimės“. Tuomet po 5-6 metų komandų rezultatai supanašÄ—s.

Bet mes, lenktynininkai niekaip negalime paveikti naujojo reglamento – tai visuomet buvo politinis klausimas. Ir sprendimus priima svarbiausieji bosai. Kartais mes leidžiame jiems suprasti, ko mes norime. Prieš keletą metų mums atrodė, kad mašinos yra per lėtos, mes turime per mažai sukibimo su danga. Po to atsirado šiuolaikinės platesnės mašinos su didesne prispaudžiamąja jėga. Bet buvo galima eiti ir kitu keliu, tuomet mes neprarastumėm tiek daug laiko paskui varžovą. Dabar mes geriname greičio rekordus visose trasose, bet nemanau, kad tai yra svarbiausia. Jei norisi važiuoti  vis greičiau ir greičiau, reikia prie vairo pasodinti robotą. Vargu, ar tai nudžiugintų sirgalius.

„Mercedes“ geriausiai iš visų susitvarko su savo darbu. Bet žiÅ«rovams tai neįdomu. Šia prasme man patinka „MotoGP“ – ten niekada neaišku, kas nugalės. Be to, ten kur kas artimesnė kova ir komanda-klijentė gali pakovoti dėl pergalės. Šaunu, jei mes ką nors perimtumėm iš jų. Bet nereikia baimintis, jog aš pereisiu į „MotoGP“...


Komentarai (2)
Black_Death
| 06/13 09:28
MF1
06/12 23:27

Galėtu išeit

Ne tegu pasilieka. Motogp “cia as ir mano pirmumas” tokio style’o nereikia!
MF1
| 06/12 23:27
Galėtu išeit
×

TOP naujienos