M. Verstappenas: svarbu išlikti savimi

M. Verstappenas: svarbu išlikti savimi
logo 2023 Rugpjūčio 20 d. 20:32, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Olandijos GP etapo išvakarėse Maxas Verstappenas kalbėjosi su Nyderlandų laikrašÄiu „De Telegraaf“, kuriam pasakojo apie savo nuotaikas ir planus artimiausiai ateičiai...

 • Atrodo, kad trečio titulo iškovojimas liko tik formalumu. Tačiau jÅ«s kartu dažnai kritikuojate dabartinę situaciją „Formulėje-1“...

 • Taip, todėl, kad aš visada mylėjau šÄ¯ sportą ir man rÅ«pi, kas jame vyksta. Man ir dabar jis patinka, bet tik iki tam tikro laipsnio. Bet tai nereiškia, kad aš esu prieš permainas, kaip kartais apie mane rašo. Permainos turi bÅ«ti naudingos „Formulei-1“. Kam keisti kai kuriuos dalykus, jei ir taip viskas einasi gerai? Manau, kad tradicinį kvalifikacijos formatą reikia laikyti idealiu. Neteisinga ką nors keisti tik dėl pinigų.

 • Bet „Forumė-1“ dar yra ir verslas, dėl kurio jÅ«s jau tapote apsirÅ«pinusiu žmogumi...

 • Taip, bet galiausiai reikalas ne tame. Žmonės gali pagalvoti: šis vaikinas uždirba tiek daug pinigų – ko jam skųstis. Bet esmė tame, kiek komfortiškai tau dirbasi, o ne tame, kiek tu uždirbi. Kartais įtariu, kad man tenka užsiimti per daug reikalų. Todėl kartais susimąstau: ar tai verta mano pastangų?

 • JÅ«sų kontraktas su „Red Bull“ numatytas iki 2028 m. pabaigos, ir jÅ«s jau sakėte, kad po to užbaigsite karjerą. O jei naujas „Red Bull“ variklis, kuris atsiras 2026 metais, bus nepakankamai geras, kaip tikisi komanda ir jis pradės prarasti pozicijas. Ar yra tikimybė, kad su komanda išsiskirsite anksčiau?

 • Manau, kad tam įvykiai turi vystytis labai blogai ir dramatiškai. Nesitikiu, kad mÅ«sų komanda taip stipriai nusiris žemyn, nes joje dirba labai geri specialistai. Šiame sporte negalima atmesti, kad komandai reikalai klostysis ne per geriausiai, bet tokiose situacijose svarbu suprasti, kas bÅ«tent vyksta ir kokie yra kylančių sunkumų įveikimo metodai. Negaliu įsivaizduoti, kad artimiausius trejus metus man teks kovoti dėl vietų peletono viduryje. Jau tada geriau likti namuose ir užsiimti kitais darbais. Bet pasikarosiu: neįsivaizduoju, kad taip bus.

 • Ar ankstesniais metais turėjote minčių išeiti iš „Red Bull“?

 • Aš galvodavau kitaip: ar pasiliksiu šioje komandoje? Bet galiausiai mes dėl visko susitarėme. Laikui bėgant su komanda labai daug kas vyko: prisiminkime, kad ji pakeitė jėgainių tiekėją, nes anksčiau mes turėjome „Renault“ motorus, o dabar - „Honda“. O dabar vyksta darbai kuriant nuosavas jėgaines, todėl visada bÅ«na koks nors naujas tikslas, kurio reikia siekti. Todėl buvo nutarta pratęsti mano kontraktą.

 • JÅ«s ir „Red Bull“ tinkate vieni kitiems. Ar galėtumėt dirbti labiau „korporatyvinėje“ aplinkoje, pavyzdžiui, „Mercedes“ komandoje?

 • Ten tikrai visai kitokia aplinka. Bet svarbu pasilikti pačiu savimi ir kalbėti tai, ką tu galvoji. Tada man nėra skirtumo, kur lenktyniauti. Jei kokia nors komanda tokiomis sąlygomis mane pakviestų, tai jai tektų padaryti kai kurių nuolaidų ir pakoreguoti kai kuriuos dalykus. Bet, suprantama, dabar apie tai kalbos nėra. Anksčiau įsivaizduoti negalėjau, kad tapsiu čempionu. Aš paprasčiausiai svajojau patekti į „Formulę-1“ ir apie tai, kad kada nors važiuosiu „top“ komandoje. BÅ«tent dėl to aš visą savo karjerą ir dirbau. Yra žmonių, kurie piktinasi, kad čempionatas yra nuobodus, kai jame dominuoja vienas sportininkas. Tačiau aš žinau, kad ši moneta turi ir antrą pusę. Mažų mažiausiai, man neatrodo, kad „Formulė-1“ yra nuobodi.

 • Atrodo, kad jÅ«s visą laiką pasitikite savo jėgomis. Taip bÅ«davo ir tais metais, kai čempionate dominavo Lewisas Hamiltonas...

 • Lenktynininkas visą laiką turi galvoti bÅ«tent taip. Priešingu atveju jÅ«s niekada nepasieksite sėkmės. Net jei jÅ«s esate ne geriausias iš visų, visada turite kurti bÅ«tent tokį įspÅ«dį. Asmeniškai aš niekada nepripažįstu, kad serviso juostoje yra kas nors geresnis už mane.

 • Ar jÅ«s kada nors abejojate savimi?

 • Aš niekada neuždavinėjau sau tokio klausimo - ar iš tiesų esu tiek geras, kaip aš galvoju? Kartais reikalai klostosi ne taip kaip reikia ir bÅ«na kai kurių nesėkmingų momentų, kai tau reikia įdėti kur kas daugiau pastangų. BÅ«tent taip buvo 2018 m. sezono pradžioje. Aš gerai prisimenu, kad po Monako GP etapo man teko visiškai persitvarkyti. Tada pagalvojau, kad viską reikia pradėti nuo pradžių. Bet jau kitas etapas, Kanados GP praėjo sėkmingai. Kvaili klausimai apie mano vairavimo stilių ir mano sportinę formą išvesdavo mane iš pusiausvyros. Ir aš į visa tai atsakiau...Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. sidlauskis 0
2. CifrOoZ 0
3. pavojus 0
4. ramudu 0
5. vytukas1977 0