M. Webberis: šiemet D. Ricciardo jautė malonumą lenktyniaudamas

M. Webberis: šiemet D. Ricciardo jautė malonumą lenktyniaudamas
logo 2020 Gruodžio 26 d. 10:38, Renault Sport

Buvęs „Formulės-1“ lenktynininkas, dabar TV komentatorius Markas Webberis dalyvavo australų vaizdo tinklalaidėje „KTM Summer Grill“. Sporto veteranas atkreipė dėmesį į du sportininkus, kurie, jo nuomone, per besibaigiančius metus pasirodė itin šauniai.

Visų pirma, tai, žinoma, Lewisas Hamiltonas, kuriam pavyko susilyginti su Michaeliu Schumacheriu pagal iškovotų pasaulio čempionų titulų skaičių.

Markas Webberis: „Aš lenktyniavau „Formulėje-1“ 2000-taisiais vienu metu su M. Schumacheriu, tais laikais F-1 automobiliai buvo tikri monstrai. Kai stebėdavau Michaelio darbą, tai jutau neįtikėtinas emocijas: lenktynių trasoje jis veikdavo be galo profesionaliai ir itin racionaliai, labai „vokiškai“, o jo rezultatų stabilumas tiesiog šokiruodavo.

Ir tuomet atrodė, kad niekam nepavyks susilyginti su juo pagal pasiekimų mastus. Bet po to „Formulėje-1“ pasirodė Lewisas Hamiltonas ir nors tada jis neturėjo daug patirties, jis labai lengvai valdydavo bolidą bet kokiomis sąlygomis. Ir tik dabar visi, kurie dirba automobilių sporte, supranta Lewiso padarytų darbų mastelį.

Mes suprantame, kad Hamiltonas yra ypatingas vaikinas. Jis beveik nedaro klaidų, puikiai moka kovoti „ratas į ratą“, bet visada veikia gana korektiškai, nors Michaeliui šiuo klausimu dažnai būdavo priekaištų. Schumacheris tikrai peržengdavo leistinumo ribas, bet liūdindavo tas faktas, kad jam, labai aukštos klasės pilotui, visai nebūdavo būtinybės taip elgtis.

O štai Lewisas niekada neleidžia sau nieko panašaus. Jis iki šiol lieka be galo greitas, mes tai matėme Turkijoje, kur jis garantavo sau čempiono titulą. Ten matėme ne trasą, o tikrą čiuožyklą, bet jis lenktynėse palaipsniui veržėsi į priekį, priimdamas tik teisingus sprendimus, tuo tarpu kai kiti darė daug klaidų“.

Suprantama, kad Markas pasidalino mintimis ir apie savo tėvynainio Danielio Ricciardo pasirodymą: „Manau, kad šiais metais jis pilotavo labai gerai. Šiame sezone mes kartu praleidome daug laiko nei bet kada anksčiau. Tikrai žinau, kad jis juto malonumą vairuodamas „Renault“.

Ne todėl, kad presingas buvo mažesnis, o todėl, kad jis jautė, kaip aukštai jį vertina komandoje. Kartu su „Renault“ jis užmarštyje paliko viską, kas buvo susiję su „Red Bull“. Ir jis šiemet padarė tai, dėl ko Danielis yra mylimas publikos: visus linksmino, motyvavo efektyviam darbui, iš esmės paskui save vedė komandą, kuri, beje, gana gerai pasirodė.

Be to, Ricciardo šiais metais darė mažai klaidų – ir dabar jis visą šią patirtį pasiims su savimi į „McLaren“. Manau, kad jo akcijos iki šiol yra kotiruojamos labai aukštai; visi supranta, kad tokie vaikinai yra reikalingi mūsų sportui ir jie turi kovoti lyderių grupėje. Danielis turi kur kas dažniau lipti ant podiumo, nes tai, kaip jis švenčia – tai ir yra tikras „Formulės-1“ šou.

„McLaren“ gauna labai rimtus pinigus iš naujų investuotojų, o už trečią vietą Konstruktorių įskaitoje priklauso 7-8 mln. dolerių daugiau nei už 4-tą. Ir visa tai leidžia spėti, kad ši komanda kitais metais turės greitą automobilį“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas