„McLaren” nepatenkinti sąlyginių balų sistema

„McLaren” nepatenkinti sąlyginių balų sistema
logo Liepos 30 d. 10:16, Pirelli

Nauji techninio reglamento punktai, nukreipti išlaidų mažinimui modernizuojant „Formulės-1“ bolidus, įvedė gana sudėtingą sąlyginių balų (tobulinimo taškų) sistemą, kuri griežtai reglamentuoja visų komandų galimybes.

Tačiau šios sistemos tobula pavadinti negalima, kadangi ją naudojant pasaulio čempionato komandos atsiduria nelygioje padėtyje.

Štai vienas ryškus pavyzdys: dėl to, kad kitais metais „McLaren“ pereina prie „Mercedes“ jėgos agregatų, tam bus išnaudoti abu galimi sąlyginiai balai, todėl komanda toliau neturės jokių galimybių modernizuoti mašinos. O kai kurios komandos - klientės, atvirkščiai, neišnaudos nė vieno balo ir jie turės galimybę balus panaudoti tada, kada panorės.

Pati sąlyginių balų sistema, kuri nuodugniai išdėstyta Techninio reglamento 22 straipsnyje, yra nebloga, bet, kaip rašo vokiečių „Auto Motor und Sport“, ji turi ir atvirkštinę pusę, kadangi komandos tarsi tapo padalintos į tris grupes.

Tos, kurios pačios užsiima detalių bei mazgų konstravimu bei gamyba, turi po du sąlyginius balus - tai „Mercedes“, „Ferrari“, Red Bull“, „Renault“ ir „Williams“.

O štai „McLaren“, Haas“ ir, galbūt, dar ir „Alfa Romeo“ arba liks visai be minėtųjų balų, arba jie bus iš dalies išnaudoti. Prie Wokingo komandos dar sugrįšime, o štai visiems „Ferrari“ klientams yra surištos rankos: jei Skuderija panaudos savo balus komponentų, kuriuos iš jų nupirks „Haas“ arba „Alfa Romeo“, tobulinimui, tai sąlyginiai balai bus „nurašyti“ ir nuo šių komandų.

Pačioje palankiausioje padėtyje iš vidurinės ekipų grupės yra atsidūrusios  „Racing Point“ bei „AlphaTauri“ komandos.

Lawrence‘o Strollo komanda, kuri kitais metais bus pervadinta į „Aston Martin“, nukopijavo praėjusių metų „Mercedes“ mašiną. Be jėgos agregatų, jie iš pasaulio čempionų komandos dar perka pavarų dėžes ir praėjusiųjų metų pavyzdžio pakabą, o seniems komponentams sąlyginių balų sistema yra netaikoma. Ir jei 2021 metais „Racing Point“ bus smarkiai orientuota į dabartinę W11, tai ji vėl nepanaudos nė vieno balo.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas