Meksikos GP: įdomioji statistika

logo 2016 Spalio 31 d. 17:31, Daimler
Keletas įdomių statistikos faktų po pasibaigusio Meksikos GP etapo.
„Pole“ pozicija Lewisui Hamiltonui buvo 59-oji karjeroje, 10-toji šiais metais ir pirmoji šioje trasoje. Pernai Lewisas 11 kartų startavo iš „pole“ pozicijos.
Suzukoje Hamiltonas tapo rekordininku pagal trasas, kuriose jis iškovojo „pole“ pozicijas, dabar šis rekordas buvo dar pagerintas – jis iš viso kvalifikaciją yra laimėjęs 24 skirtingose trasose.
Iškovodama 18-tą „pole“ šiame sezone, „Mercedes“ komanda pakartojo rekordą, kurį pasiekė „Red Bull“ komanda 2011 metais, kuris „Mercedes“ komandos buvo pakartotas 2014 ir 2015 metais. Jei šiemet „Mercedes“ lenktynininkai iškovos dar vieną „pole“, ši komanda pasieks absoliutų rekordą.
Nico Rosbergas 18-tą kartą sezone startavo iš pirmos eilės, pakartojęs rekordą, pasiektą S. Vettelio 2011 metais ir pakartotą Hamiltono pernai.
Nors vienas „Mercedes“ pilotas startavo iš pirmos eilės 25 lenktynėse paeiliui. 25 lenktynėse paeiliui pirmoje eilėje nebuvo „Ferrari“ piloto.
Pergalė Meksikoje tapo 51-ąja karjeroje L. Hamiltonui – pagal šį rodiklį jis susilygino su Alainui Prostu. Daugiausiai pergalių – 91 – turi Michaelis Schumacheris
Brolių Rodrigezų autodromas – 23-oji trasa kurioje laimėjo Hamiltonas – jis pakartojo rekordą, priklausantį Schumacheriui ir gali pasiekti naują rekordą, jei laimės Brazilijos Interlagose, kuriame niekada dar nėra laimėjęs.
„Mercedes“ komanda tapo pirmoji F-1 kalendoriuje, kuri iškovojo per vieną sezoną 17 pergalių.
30-tą kartą per savo karjerą Hamiltonas laimėjo lenktynese, startavęs iš „pole“ pozicijos. Tik Schumacheris turi daugiau tokių dublių – 40.
Šeštą kartą šiame sezone pirmas 10 vietų užėmė 5 komandų pilotai, kurie Konkstruktorių taurėje užima pirmas penkias vietas.
Lenktynės Meksikoje buvo rekordinės pagal baudų skaičių, kuriomis pilotai buvo baudžiami baudos sekundėmis – net 4 pilotai buvo baudžiami lenktynių eigoje ir po jų.
Iš karto 3 pilotai pakeitė vienas kitą trečioje podiumo vietoje. Finišo liniją trečias kirto Verstappenas, ant trečiojo podiumo laiptelio per apdovanojimus buvo užlipęs S. Vettelis, tačiau galiausiai trečioje vietoje buvo klasifikuotas Danielis Ricciadro. Australas jau užsitikrino 3 vietą pagal sezono rezultatus asmeninėje įskaitoje.
D. Ricciardo pakartojo sėkmingą seriją, uždirbęs taškus 15 lenktynių paeiliui. Ilgesnes rezultatyvias serijas turėjo tik šeši pilotai – Schumacheris, Alonso, Vettelis, Hamiltonas, Rosbergas ir Raikkonenas. Suomiui priklauso ir rekordas – 27 rezultatyvios lenktynės paeiliui.
Valtteri Bottas pasiekė maksimalaus greičio rekordą – 372, 5 km/h. Jis pagerino K. Raikkoneno rekordą, pasiektą 2005 m. Monzoje – 370,1 km/h. Per bandymus Monzoje J.P. Montoya taip pat parodė 372,5 km/h greitį, bet oficialiai šis rezultatas nebuvo užfiksuotas.
Finišavęs 6-tas, K. Raikkononenas uždirbo taškus 170 lenktynėse iš 250, kuriose jis startavo.