Meksikos GP: įdomioji statistika

Meksikos GP: įdomioji statistika
logo 2022 Lapkričio 01 d. 07:02, Pexels

Keletas įdomių statistikos faktų po Mechike pasibaigusio Meksikos GP etapo.

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Meksikoje, Maxas Verstappenas iškovojo 6-tą „pole“ šiame sezone ir 19-tą karjeroje. Dar viena „pole“ pozicija ir jis pagal šÄ¯ rodiklį susilygins su Damonu Hillu ir Valtteri Bottu.

Vienuolikoje pastarųjų etapų brolių Rodrigezų vardo autodrome „pole“ pozicijas iškovojo 11 skirtingų lenktynininkų.

George'as Russellas kvalifikavosi antras ir pirmą kartą po vasaros pertraukos aplenkė savo kolegą Lewisą Hamiltoną – viso labo 0,005 sek.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi trečias, pakartodamas savo geriausią šio sezono rezultatą – ir trečią kartą per paskutinius keturis etapus startavo pirmame trejetuke.

Pirmą kartą šiais metais abu „Mercedes“ mašinos startavo pirmame trejetuke.

Sergio Perezas kvalifikacijoje buvo ketvirtas, jis startavo iš tos pačios pozicijos kaip ir praėjusiais metais.

Dešimtoji Valtteri Botto vieta – geriausias rezultatas „Alfa Romeo“ komandai nuo gegužės mėnesio Majamio GP.

Fernando Alonso kvalifikavosi devintas, pirmą kartą karjeroje Meksikoje patekdamas į kvalifikacijos finalą. Ispanas aplenkė savo „Alpine“ komandos partnerį Estebaną Oconą ir pirma laiko laimėjo tarpusavio kovą kvalifikacijose. Dabar rezultatas yra 11:8 Alonso naudai.

Lenktynės

Laimėjęs Meksikos etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 14-tą pergalę sezone – tai absoliutus „Formulės-1“ rekordas ir 34-tą pergalę karjeroje.

Neturėdamas labai rimtų konkurentų, Verstappenas sumušÄ— ankstesnį rekordą pagal uždirbtų taškų skaičių – 416 iš 544 įmanomų (76,5 proc.) - ir tai atsitiko likus dviem etapams iki sezono galo. Ankstesnis rekordas priklausė Hamiltonui – 413 taškų (iš 546 galimų), pagerintas 2019 metais.

Verstappeno pergalė Mechike tapo devinta pergale „Red Bull“ ekipai paeiliui – tai geriausias komandos pasiekimas, nusileidžiantis tik „McLaren“ pergalingai serijai iš 11-kos pergalių paeiliui 1988 metais.

„Red Bull“ pagerino naują komandinį rekordą, pasiektą 2010-2011 metais – po 19 lenktynių paeiliui ant podiumo.

Lewisas Hamiltonas iškovojo antrąją vietą – tai 190-tasis brito podiumas karjeroje ir 52-toji antra vieta. Be to, Lewisas turi 103 pergales ir 35 trečiąsias vietas.

Tik Verstappenas ir Leclercas aplenkė Hamiltoną pagal uždirbtų taškų skaičių per pastarąsias 12-ka lenktynių, pradedant etapu Kanadoje.

Finišavęs trečias, Sergio Perezas susigrąžino sau antrąją vietą asmeninėje įskaitoje ir dabar Leclercą lenkia 5 taškais.

Pirmais trejetas Meksikoje buvo analogiškas pernykšÄiam: 2021 – 1. Verstappenas; 2. Hamiltonas (+16,6 sek.); 3. Perezas (+17,8); „Ferrari“ - 5 ir 6 vietos (Lecrecas ir Sainzas). 2022 – 1. Verstappenas; 2. Hamiltonas (+15,2) 3. Perezas (+18,1); „Ferrari“ - 5 ir 6 vietos (Sainzas ir Leclercas).

Savo šimtąjame etape Leclercas finišavo šeštas, nutraukdamas savo sėkmingą seriją iš penkių podiumo vietų paeiliui.

Danielis Ricciardo lenktynėse Meksikoje atkovojo jam paskirtą 10 sek. baudą ir finišavo septintas, tik septintą kartą šiais metais iškovodamas taškus. Jo partneris Lando Norrisas varžybas baigė devintas - „McLaren“ atkovojo dar 4 taškus iš „Alpine“ kovoje dėl 4 pozicijos Konstruktorių įskaitoje ir šiais komandas likus dviem etapams iki sezono pabaigos skiria tik 7 taškai.

Valttrei Bottas finišavo dešimtas, užbaigdamas pačia nesėkmingiausią karjeros seriją iš 10 etapų be taškų.

„Autodromo Hermanos Rodriguez"
Trasa: „Autodromo Hermanos Rodriguez" (Meksikos GP)
Ilgis: 4.304km Ratų skaičius: 71
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794