Monako GP: įdomioji statistika

Monako GP: įdomioji statistika
logo 2019 Gegužės 27 d. 20:25, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Monake pasibaigusių GP lenktynių...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Monake, Lewisas Hamiltonas iškovojo antrąją „pole“ šiame sezone ir 85 karjeroje. Hamiltonas Monake teturi tik dvi „pole“, kaip ir Kimis Raikkonenas bei Danielis Ricciardo. Rekordas priklauso Ayrtonui Sennai – penkios „pole“ Monake.

Valtteri Bottas kvalifikacijoje parodė antrą laiką. „Mercedes“ komandos lenktynininkai 64 kartą ekipos istorijoje užėmė dvi aukšÄiausias kvalifikacijos vietas – pagal šÄ¯ rodiklį „Mercedes“ įsiveržė į antrą vieta šiame reitinge. Lyderiai – „Ferrari“, kurie 77 kartus startavo iš pirmos ir antros vietų.

Ä® pirmąjį penketuką pagal kvalifikacijos rezultatus po 6 etapų pateko septyni pilotai – tai visi „Mercedes“, „Ferrari“ bei „Red Bull“ lenktynininkai ir tik vieną kartą, Baku – Sergio Perezas.

Maxas Verstappenas, Sergio Perezas ir George‘as Russellas šeštą kartą iš šešių aplenkė savo komandos draugus – tik trijose komandose rezultatas yra triuškinantis – 6:0.

Kvalifikavęsis aštuntas, Daniilas Kvyatas pirmą kartą nuo 2015 metų tris kartus pateko į kvalifikacijos finalą – tada jis lenktyniavo už „Red Bull“ komandą.

Kitas „Toro Rosso“ pilotas Alexanderis Albonas pirmą kartą per savo karjerą „Formulėje-1“ pateko į kvalifikacijos finalą.

Nico Hulkenbergas šešis kartus startavo iš 11 vietos Monake. Tai rekordas pagal startus iš 11 vietos vienoje trasoje visoje „Formulės-1“ istorijoje.

Lenktynės

Laimėjęs lenktynes Monake, Lewisas Hamiltonas iškovojo ketvirtą pergalę sezone, trečią šioje trasoje ir 77-tąją karjeroje. Absoliutus lyderis pagal šÄ¯ rodiklį – Michaelis Schumacheris (91 pergalė). Šiais metais Hamiltonas pirmą kartą laimėjo Monake, startavęs iš „pole“ pozicijos ir sausoje trasoje – dvi ankstesnės jo pergalės kunigaikštystėje buvo uždirbtos po startų iš 3 vietos – 2008 ir 2016 metais, tada nebuvo apseita ir be lietaus.

Podiumas Monake – 140-tas Hamiltono karjeroje. Absoliutus lyderis pagal šÄ¯ rodiklį – Schumacheris (155 podiumai). Šis rekordas gali bÅ«ti pakartotas jau 2019 metais, jei Hamiltonas užlips ant podiumo visose likusiose lenktynėse.

Užbaigęs lenktynes antras, Sebastianas Vettelis pasiekė geriausio rezultato sezone. Vokiečiui tai buvo 15-tos prizinės lenktynės paeiliui. Pati ilgiausia sėkminga vokiečio serija – 21 etape uždirbti taškai – nuo Didžiosios Britainijos’14 iki Vengrijos’15.

Finišavęs trečias, Valtteri Bottas uždirbo taškus 18-tose varžybose paeiliui, pakartojęs pačią sėkmingiausią savo seriją iš 18 rezultatyvių lenktynių paeiliui – nuo Monako’17 iki Kinijos’18.

Finišavęs šeštas, Carlosas Sainzas pratęsė sėkmingą seriją – jis uždirbo taškus visuose Monako GP etapuose, kuriuose tik dalyvavo.

Finišavęs septintas, Daniilas Kvyatas pasiekė savo geriausio rezultato sezone. Praėjusios lenktynės –  30-tosios Kvyato karjeroje, kurios jis gavo taškų. 7 vieta Monake – geriausias Kvyato rezultatas per visą jo pasirodymų už „Toro Rosso“ komandą periodą.

Kimis Raikkonenas pirmą kartą per karjerą lenktynes užbaigė tik 17 vietoje.

Monako GP etapas tapo 300-tasis Raikkonenui prie 297 startų. Belgijoje’01 sugedo transmisija iki starto, JAV’05 jis nedalyvavo lenktynėse dėl problemų su padangomis, o Malaizijoje’17 atsisakė turbina. Per tą laiką Raikkonenas lenktyniavo penkiose komandose: „Ferrari“ (151 GP ir 10 pergalių), „McLaren“ (87 GP ir 9 pergalės), „Lotus“ (37 GP ir 2 pergalės), „Sauber“ (17 GP) ir „Alfa Romeo“ (6 GP).

Tik keturi pilotai pilnai nuvažiavo visų praėjusių šešių etapų distanciją šiame sezone – 366 ratus arba 1794 km – Hamiltonas, Bottas, Vettelis ir Verstappenas.

Antros metus paeiliui Monake buvo klasifikuota 19 pilotų iš 20 startavusių – buvo pakartotas rekordas. 2007 m. taip pat buvo klasifikuota 19 pilotų, tačiau iš 22 startavusiųjų.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066