Monako GP: įdomioji statistika

logo 2021 Gegužės 25 d. 11:41, Pexels

Keletas įdomių statistikos faktų po Monake pasibaigusių lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Monake, Charlesas Leclercas užsidirbo pirmąją „pole“ šiame sezone, aštuntą karjeroje ir pirmą Monako lenktynininkams šioje namų trasoje. Iki tol „pole“ per varžybas Monake paskutinį kartą iškovojo Louisas Chironas 1936 metais, bet tada „Formulės-1“ dar nebuvo.

Charlesas tapo 34-tuoju „Formulės-1“ pilotu, iškovojusiu „pole“ namų trasoje. Daugiausiai „pole“ namų trasoje turi Lewisas Hamiltonas – Silverstoune kvalifikaciją jis laimėjo septynis kartus.

Tai buvo pirmoji „pole“ „Ferrari“ pilotams po Meksikos'19 ir 11-toji Monake – jie susilygino su „McLaren“ pagal laimėtų kvalifikacijų skaičių kunigaikštysėje.

Maxas Verstappenas nėra niekada laimėjęs kvalifikacijos Monake, antroji vieta šiais metais – geriausias olandų lenktynininko rezultatas.

Valtteri Bottas trečią kartą šiame sezone kvalifikavosi trečias. Per pastaruosius du sezonus „Mercedes“ tik antrą kartą buvo be lenktynininkų pirmoje starto juostoje – praėjusį kartą tai buvo Turkijoje'20, kur pirmąją starto eilę užėmė Lance'as Strollas bei Maxas Verstappenas.

Ketvirtoji Carloso Sainzo vieta – geriausias jo rezultatas Monako trasoje ir šiame sezone.

Penktoji Lando Norriso vieta – geriausias „McLaren“ komandos rezultatas Monake nuo 2012 m., kai Hamiltonas „McLaren“ sudėtyje kvalifikavosi trečias.

Hamiltonas pirmą kartą kvalifikavosi už šešetuko ribų pirmą kartą po Vokietijos'18, kuri jis laimėjo lenktynes startuodamas iš 14-tos pozicijos.

Aštuntoji Sebastiano Vettelio vieta – geriausias rezultatas „Aston Martin“ komandai kvalifikacijose nuo Didžiosios Britanijos'59 etapo, kai Royus Salvadori užėmė antrą vietą, o Carrollas Shelby – trečią.

Kvalifikavęsis dešimtas, Antonio Giovinazzi pirmą kartą šiame sezone „Alfa Romeo“ komandą išvedė į kvalifikacijos finalą.

Dukart „pole“ šioje trasoje laimėjęs Danielis Ricciardo šiemet užėmė tik 12-tą vietą ir pirmą kartą nuo 2012 m. nepateko į Monako GP kvalifikacijos finalą.

Trečią kartą iš keturių etapų „AlphaTauri“ debiutantas Yuki Tsunoda iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Maxas Verstappenas pirmą kartą karjeroje laimėjo lenktynes Monte Karlo miesto gatvėse ir pirmą kartą istorijoje atsidūrė tarp pasaulio čempionato lyderių asmeninėje įskaitoje, lenkdamas Hamiltoną 4 taškais, Verstappenas tapo 61-uoju lenktynininku, kuris pirmauja F-1 čempionate. Trasa Monake – dešimtoji, kurioje Maxas yra iškovojęs pergales.

Verstappenas laimėjo 12-tą etapą karjeroje, pagal šį rodiklį susilygino su Mario Andretti, Carlosu Reutemannu ir Alanu Jones'u.

Verstappeno pergalė Monake – 80-toji „Honda“ motorams. Praėjusį kartą prie bolido su „Honda“ varikliu vairo Monake yra nugalėjęs Ayrtonas Senna 1992 m., lenktyniaudamas „McLaren“ sudėtyje.

Vidutinis Maxo greitis – 157,833 km/h tapo pačiu aukščiausiu tarp visų šio etapo nugalėtojų ir pagerino 2007 m. Fernando Alonso rekordą – 155,552 km/h.

Verstappeno pergalė ir ketvirtoji Sergio Perezo vieta leido „Red Bull“ ekipai pirmą kartą per hibridinių jėgainių erą pirmauti komandinėje „Formulės-1“ įskaitoje.

Finišavęs antras, Carlosas Sainzas pirmą kartą Monake užlipo ant podiumo ir iškovojo pirmąjį podiumą „Ferrari“ sudėtyje.

Carlosas pratęsė sėkmingą seriją, uždirbdamas taškus visose šešiose lenktynėse Monake, kuriose jis tik dalyvavo. Sainzas įveikė uždirbtų 400 taškų ribą, dabar jo kraityje – 410 taškų, o tai 10 taškų mažiau nei pas Miką Hakkineną ir 10,5 mažiau nei jų turėjo Niki Lauda. Verta priminti, kad seniau taškų skaičiavimo sistema būdavo visai kitokia.

Finišavęs trečias, Lando Norrisas trečią kartą karjeroje ir antrą šiame sezone užlipo ant podiumo. Tai buvo 490-tasis podiumas „McLaren“ komandai jos istorijoje ir pirmas Monake po trečios Jensono Buttono vietos 2011 metais. Šiemet Lando pelnė taškus visuose penkiuose įvykusiuose etapuose ir viršijo 200 taškų per karjerą ribą.

Podiumas Verstappenas- Sainzas- Norrisas yra trečias pagal sportininkų amžių, vidutinis jų amžius – 23 metai, 11 mėn. ir 18 dienų. Pats jauniausias podiumas buvo Brazilijoje'19, kur Verstappenas ir Sainzas taip pat buvo prizininkų trejete, o kartu su jais – ir Pierre'as Gasly – tada jų vidutinis amžius buvo 23 metai, 8 mėnesiai ir 13 dienų.

Finišavęs ketvirtas, Sergio Perezas ketvirtą kartą iš penkių etapų užbaigė lenktynes pirmajame penketuke.

Penktoji Sebastiano Vettelio vieta atnešė jam pirmuosius taškus „Aston Martin“ sudėtyje šiame sezone – tai geriausias rezultatas „Aston Martin“ komandos istorijoje, kuri yra penkta vokiečių piloto karjeroje, kuriose jam pavykdavo uždirbti taškus.

Finišavęs 6-tas, P. Gasly pasiekė geriausio rezultato šiame sezone ir ketvirtame etape paeiliui uždirbo taškus „AlphaTauri“ komandai.

Finišavęs 7-tas, Lewisas Hamiltonas pirmą kartą atsidūrė už šešetuko ribų nuo 2020 m. sezono pradžios.

Aštuntoji Lance'o Strollo vieta buvo geriausias jo rezultatas šiame sezone ir davė kanadiečiui pirmuosius taškus Monake.

Finišavęs dešimtas, Antonio Giovinazzi uždirbo pirmą tašką „Alfa Romeo“ ekipai šiame sezone. Dabar taškų visai neturi tik „Williams“ bei „Haas“.

Charlesas Leclercas tapo pirmu pilotu, iškovojusiu „pole“, bet nestartavusiu dėl techninių problemų po Michaelio Schumacherio, kuriam prieš startą Prancūzijoje'96 sugedo variklis.