MotoGP. Australijoje - penktoji iš eilės M. Marquezo „pole“

logo 2018 Spalio 27 d. 10:15, HRC

Australijoje vykusioje kvalifikacijoje „Honda“ lenktynininkas Marcas Marquezas pranoko greičiu visus varžovus ir iškovojo penktąją iš eilės „pole“ poziciją šių metų „MotoGP“ sezone.

Ispanas geriausiai išnaudojo permainingas oro sąlygas ir vieną trasos ratą įveikęs 1 min. 29,199 sek. pranoko antroje bei trečioje vietoje likusius „Yamaha“ atstovą Mavericką Vinalesą ir „Tech 3“ sportininką Johanną Zarco.

Prasidėjus antrai kvalifikacijos daliai, netoli trasos ėmė lyti. Daugelis sportininkų į trasą stengėsi išvažiuoti kuo greičiau, kad spėtų užfiksuoti bent vieną greitą ratą.

M. Marquezas vienu metu varžovus lenkė sekunde, bet sportininkai sugebėjo priartėti ir aplenkti ispaną. Pirmasis tai padarė „Suzuki“ atstovas Andrea Iannone, o vėliau ir J. Zarco.

M. Marquezas neketino lengvai pasiduoti. Važiavimams artėjant prie pabaigos ispanas vieną ratą įveikė per 1 min. 29,199 sek. ir tuo metu artimiausią varžovą lenkė daugiau nei puse sekundės.

Iki važiavimų pabaigos likus 4 minutėms, atsilikimą iki trijų dešimtųjų sekundės dalių sumažino M. Vinalesas. Pastarajam vėliau taip ir nepavyko rimčiau pasipriešinti ispanui, tad teko tenkintis antra vieta.

Ketvirtą startinę poziciją iškovojo kurį laiką kvalifikacijoje pirmavęs A. Iannone, už savęs palikęs komandos draugą Alexą Rinsą ir geriausiai tarp „Ducati“ motociklais važiavusių sportininkų pasirodžiusį vietos herojų Jacką Millerį.

„Yamaha“ lenktynininkas Valentino Rossi liko septintas, o važiavimų pabaigoje Andreą Dovizioso aplenkęs Danilo Petrucci iškovojo aštuntą startinę poziciją.

„Ducati“ komandoje laikinai vietoje Jorge Lorenzo važiuojantis Alvaro Bautista buvo vienintelis sportininkas, kuris krito nuo motociklo paskutinėje važiavimų dalyje. Ispanas kvalifikaciją baigė dvyliktas.

„MotoGP“ lenktynės Australijoje prasidės sekmadienį 07:00 val. Lietuvos laiku.