MotoGP. Katare vykusioje kvalifikacijoje - čempionato naujoko ir „Pramac“ triumfas

logo 2021 Balandžio 03 d. 21:16, Pramac Racing

Katare vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje pirmas dvi pozicijas netikėtai iškovojo „Pramac“ komandos motociklininkai, o antras sezono lenktynes iš „pole“ pozicijos pradės čempionato naujokas Jorge Martinas.

Antroje kvalifikacijos dalyje sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus, trumpam į priekį buvo įsiveržęs minėtasis J. Martinas. Tuo metu ispanas buvo vos dviem šimtosiomis sekundės dalimis greitesnis už „Yamaha“ atstovą Fabio Quartararo.

Vėliau trasoje su minkštos sudėties padangomis pasirodęs pirmų sezono lenktynių nugalėtojas Maverickas Vinalesas pagerino J. Martino rezultatą dviem dešimtosiomis sekundės dalimis ir pakilo į pirmą vietą. Įveikęs dar vieną ratą, „Yamaha“ motociklininkas savo paties rezultatą pagerino 0,1 sek. bet to nepakako „pole“ pozicijai iškovoti.

Kvalifikacinių važiavimų pabaigoje M. Vinaleso rezultatą 0,004 sek. pagerino ir trumpam į pirmąją vietą pakilo „Pramac“ komandos atstovas Johannas Zarco. O po akimirkos savo paskutiniuoju bandymu vieną trasos ratą per 1 min. 53,106 sek. įveikė J. Martinas, kuris ir iškovojo pirmąją „pole“ poziciją savo „MotoGP“ karjeroje.

Prieš savaite Katare nugalėjęs ir kurį laiką kvalifikacijoje pirmavęs M. Vinalesas liko trečias, o jo komandos draugas F. Quartararo - penktas. Tarp dviejų „Yamaha“ komandos motociklininkų įsiterpė ketvirtą rezultatą užfiksavęs „Ducati“ atstovas Jackas Milleris.

Čempiono titulą ginantis „Suzuki“ komandos sportininkas Joanas Miras antrą savaitgalį iš eilės turėjo dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje. Ispanas pateko į antrą važiavimų etapą, bet liko devintas.

Itin blankiai svarbiausiuose šios dienos važiavimuose pasirodė „Petronas“ komandos narys Valentino Rossi. Italas, kaip ir J. Miras, turėjo dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje. Daugkartinis „MotoGP“ čempionas stokojo greičio ir liko priešpaskutinis.