MotoGP. Lenktynės Suomijoje vėl atšauktos

MotoGP. Lenktynės Suomijoje vėl atšauktos
logo 2022 Gegužės 25 d. 17:41, KymiRing

Dėl geopolitinės situacijos regione ir tiekimo grandinės problemų, „MotoGP“ lenktynės Suomijoje, „KymiRing“ trasoje, vėl atšauktos.

Dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje ir jai taikomų sankcijų, kilo problemų tiekimo grandyje. Ta pati Suomija bei Švedija neseniai išreiškė norą prisijungti prie NATO. Šią žinią neigiamai priėmė Rusija.

Bendrame motociklų federacijos (FIM) ir organizatorių išplatintame pranešime teigiama, kad dėl geopolitinės situacijos ir homologacijos darbų, „MotoGP“ lenktynės Suomijoje šiemet neįvyks. Jos turėjo būti surengtos liepos 10 d.

„Įvertinus galimą riziką dėl regione besitęsiančios geopolitinės situacijos ir homologacijos darbų „KimyRing“ trasoje, deja, bet nuspręsta atšaukti „MotoGP“ lenktynes, kurios turėjo būti surengtos Suomijoje“, - teigiama pranešime.

„Dėl dabartinių aplinkybių vėluojama, tad kyla pavojus, kad naujoje trasoje vykdomi darbai gali būti neatlikti laiku. Todėl visos šalys sutarė, kad lenktynių debiutas naujoje trasoje turi būti atidėtas iki 2023 m., kai „MotoGP“ pirmą kartą po keturių dešimtmečių pertraukos sugrįš į Suomiją. Tad 2022 m. FIM „MotoGP“ pasaulio čempionato tvarkaraštį sudarys 20 etapų.“

„MotoGP“ lenktynės naujoje Suomijos trasoje turėjo įvykti 2020 m. Bet jos tuomet buvo atšauktos dėl prasidėjusios Covid-19 pandemijos. Neįvyko jos ir pernai dėl Suomijos valdžios įvestų apribojimų keliaujantiems.

Paskutinį kartą motociklų lenktynės Suomijoje buvo surengtos prieš 40 metų. Tuomet Suomijos GP varžybose, Imatra trasoje, varžėsi 125cc, 250cc ir 350cc klasių dalyviai.

Nors „KymiRing“ turi galiojančią penkerių metų sutartį, kuri buvo pasirašyta dar 2018 m., dėl nuo jos nepriklausančių pasaulinių aplinkybių iki šiol nepavyko surengti nė vienų lenktynių.

Atšaukus lenktynes Suomijoje, „MotoGP“ tvarkaraštyje atsirado šešių savaičių tarpas tarp birželio 26 d. Asene vyksiančių Olandijos TT lenktynių ir rugpjūčio 7 d. Silverstoune vyksiančių Didžiosios Britanijos „Grand Prix“ varžybų.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066