MotoGP. M. Marquezas septintą kartą iškovojo „pole“ COTA trasoje

logo 2019 Balandžio 13 d. 23:55, HRC

„Honda“ lenktynininkas Marcas Marquezas septintus metus iš eilės buvo nepralenkiamas COTA trasoje (JAV) vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje. Tuo tarpu „Ducati“ atstovas Andrea Dovizioso liko tik tryliktas.

M. Marquezas paskutinėje važiavimų dalyje vieną trasos ratą įveikė per 2 min. 03,787 sek. ir be didesnio vargo iškovojo „pole“ poziciją. Tuo tarpu važiavimams įpusėjus į antrąją poziciją pakilo ir ją išsaugojo „Yamaha“ motociklininkas Valentino Rossi. Italas nuo kvalifikacijos nugalėtojo atsiliko 0,273 sek.

Mažiau nei vienos dešimtosios sekundės dalies iki antrosios vietos pritrūko LCR ekipos atstovui Calui Crutchlow. Britui teko pasitenkinti trečia vieta.

Greičiu šį kartą nustebino KTM motociklininkas Polas Espargaro. Sportininkas, nuo M. Marquezo atsilikęs daugiau nei puse sekundės, iškovojo penktą startinę poziciją. Tai kol kas geriausias KTM komandos rezultatas čempionate. Greta ispano lenktynėse startuos Jackas Milleris ir Maverickas Vinalesas.

„Ducati“ lenktynininkas Danilo Petrucci turėjo kovoti pirmoje kvalifikacijos dalyje. Patekęs į antrą, italas užfiksavo aštuntą rezultatą. Sportininkas greičiu pranoko abu „Petronas Yamaha“ lenktynininkus Fabio Quartararo ir Franco Morbidellį.

Į antrąją kvalifikacijos dalį taip pat pateko „Honda“ sportininkas Jorge Lorenzo. Paskutinėje važiavimų dalyje ispanui nepavyko išvengti problemų. Nukritus grandinei, J. Lorenzo turėjo sėsti ant kito motociklo. Ispanas liko už pirmojo dešimtuko ribos - vienuoliktas. Tuo tarpu į paskutinę kvalifikacijos dalį net nepatekęs vienas iš čempionato lyderių A. Dovizioso šį kartą liko tik tryliktas.

„MotoGP“ lenktynės Ostine esančioje COTA trasoje prasidės sekmadienį 22:00 val. Lietuvos laiku.