MotoGP. Misane surengtoje kvalifikacijoje po ilgos pertraukos nugalėjo J. Milleris

logo 2022 Rugsėjo 03 d. 16:33, Ducati Corse Press

Misano trasoje, Italijoje, surengtoje „MotoGP“ kvalifikacijoje pirmą kartą nuo 2018 m. „pole“ poziciją iškovojo „Ducati“ motociklininkas Jackas Milleris. Tuo tarpu pirmą bei antrą vietas čempionate užimantys Fabio Quartararo ir Aleixas Espargaro startuos atitinkamai iš aštuntos ir devintos pozicijų.

Važiavimai vyko permainingu oru. Dalis sportininkų kvalifikaciją pradėjo su šlapiai trasos dangai skirtomis padangomis, bet vėliau, sąlygoms trasoje pagerėjus, visi važiavo su „slick“ tipo padangomis.

Visada greičio permainingomis oro sąlygomis nestokojantis J. Milleris vieną ratą įveikė per 1 min. 31,899 sek. Varžovams paskutinėmis sekundėmis pavyko prie australo priartėti, bet jo rezultato nepagerino. Tad J. Milleris rytoj Misano trasoje vyksiančias lenktynes pradės iš „pole“ pozicijos.

Vos 0,015 sek. nuo komandos draugo atsiliko Francesco Bagnaia. Nors italas kvalifikacijoje ir liko antras, lenktynes jis turės pradėti iš penktos pozicijos. Sportininkui, už netinkamą elgesį vakar vykusių treniruočių metu, bus pritaikyta 3 starto pozicijų bauda.

Tad pritaikius baudą F. Bagnaiai, pirmąją startinę eilę sudarys J. Milleris, Enea Bastianini ir šių metų čempionato naujokas Marco Bezzecchi, turėjęs dalyvauti pirmoje startinėje eilėje.

Sportininkams su „Ducati“ motociklais bandė pasipriešinti „Aprilia“ atstovas Maverickas Vinalesas. Kurį laiką kovojęs dėl vietos pirmoje startinėje eilėje, ispanas užfiksavo penktą rezultatą, bet pritaikius baudą F. Bagnaiai, sportininkas startuos iš ketvirtos pozicijos.

Į pirmąjį septintuką pateko dar du „Ducati“ motociklais važiavę sportininkai. Johannas Zarco liko šeštas, o Luca Marini  - septintas.

„MotoGP“ lenktynės Misano trasoje rytoj prasidės 15:00 val. Lietuvos laiku.