MotoGP. Rekordiniu tempu važiavęs J. Martinas Australijoje iškovojo „pole“

logo 2022 Spalio 15 d. 07:42, Pexels

Devynis metus gyvavusį „Phillip Island“ trasos rekordą pagerinęs Jorge Martinas iškovojo pirmą startinę poziciją Australijoje surengtoje „MotoGP“ kvalifikacijoje. Ispanas tapo antruoju sportininku, kuriam šiame sezone pavyko iškovoti daugiau nei dvi „pole“ pozicijas.

Buvęs greičiausias trečioje treniruotėje, Marcas Marquezas kvalifikacijos pradžioje vos nekrito. Tik jam įprastu būdu pavyko išsilaikyti ant motociklo. O važiavimų pabaigoje, važiuodamas paskui Francesco Bagnaią, užfiksavo antrą rezultatą ir nuo kvalifikacijos nugalėtojo J. Martino atsiliko vos 0,013 sek.

Minėtasis F. Bagnaia, kuriam iš paskos kvalifikacijoje sekė grupė sportininkų, liko trečioje vietoje.

Trečią vietą čempionate užimantis Aleixas Espargaro kvalifikacijos pabaigoje nusprendė sekti komandos draugui Maverickui Vinalesui iš paskos. Kirtęs finišo liniją, ispanas užfiksavo ketvirtą rezultatą. Jis vos 0,004 sek. atsiliko nuo F. Bagnaios ir tik 0,016 sek. pranoko čempionato lyderį Fabio Quartararo, likusį penktoje vietoje.

Buvęs greičiausias penktadienį surengtose treniruotėse, Johannas Zarco šiandien turėjo dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje, o patekęs į antrą užfiksavo šeštą rezultatą. Prancūzas greičiu pranoko VR46 komandos atstovą Lucą Marinį ir vietos herojų Jacką Millerį.

Į antrąją kvalifikacijos dalį bandė patekti šiemet jau ne vieną pergalę iškovojęs Enea Bastianini. Bet įveikiant paskutinį greitą ratą italui sutrukdė KTM atstovas Miguelis Oliveira.

Į čempionatą po pertraukos sugrįžo „Suzuki“ atstovas Joanas Miras. Austrijoje traumą patyręs ispanas Australijoje surengtoje kvalifikacijoje greičiu neišsiskyrė ir liko tik 15-as.

Sekmadienį vyksiančios „MotoGP“ lenktynės prasidės 06:00 val. Lietuvos laiku.