MotoGP. Valensijoje po ilgos pertraukos „pole“ iškovojo M. Vinalesas

logo 2018 Lapkričio 17 d. 16:35, Yamaha Racing

Abejose „MotoGP“ kvalifikacijos dalyse sudalyvavęs „Yamaha“ lenktynininkas Maverickas Vinalesas Valensijos trasoje užfiksavo geriausią rezultatą ir iškovojo pirmą startinę poziciją. Tai pirmoji ispano „pole“ nuo 2017 m. etapo Aragone.

Čempiono titulą užsitikrinęs „Honda“ motociklininkas Marcas Marquezas buvo greičiausias ketvirtoje treniruotėje, bet vos prasidėjus antrai kvalifikacijos daliai, įveikęs kelis posūkius krito nuo motociklo ir išsinarino petį. Tačiau tai nesutrukdė sportininkui vėliau tęsti kovos dėl „pole“ pozicijos.

Sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus į pirmąją vietą pakilo „Pramac“ komandos sportininkas Danilo Petrucci. Italas tuo metu antroje vietoje buvusį „Suzuki“ atstovą Alexą Rinsą lenkė keturiomis dešimtosiomis sekundės dalimis.

Sportininkams antrą kartą pasirodžius trasoje M. Vinalesas vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 31,312 sek. ir pakilęs į pirmą vietą iškovojo „pole“ poziciją. Labai nedaug nuo ispano atsiliko A. Rinsas. Septyniomis šimtosiomis sekundės dalimis nuo varžovo atsilikęs „Suzuki“ motociklininkas liko antras. Tai geriausias sportininko rezultatas „MotoGP“ karjeroje.

„Ducati“ motociklininkas Andrea Dovizioso paskutinėje sezono kvalifikacijoje liko trečias. Tuo tarpu iš ketvirtos pozicijos startuosiantis D. Petrucci nuo kvalifikacijos nugalėtojo atsiliko  tik 0,102 sek.

Dėl „pole“ pozicijos taip pat kovojo „Tech 3“ komandos lenktynininkas Johannas Zarco. Bet prancūzas kvalifikacijos pabaigoje krito nuo motociklo ir turėjo pasitenkinti tik vienuolikta vieta.

Penktoji startinė vieta atiteko nuo motociklo taip pat kritusiam M. Marquezui. Tuo tarpu puikų rezultatą užfiksavo Polas Espargaro. Ispanas su KTM motociklu užfiksavo šeštą rezultatą.

„Yamaha“ lenktynininkas Valentino Rossi savo pasirodymą baigė jau po pirmos kvalifikacijos dalies ir lenktynes pradės tik iš šešioliktos pozicijos.