N. Hulkenbergas abejoja, kad sportininkai šiemet galės važiuoti arti vienas kito

N. Hulkenbergas abejoja, kad sportininkai šiemet galės važiuoti arti vienas kito
logo Sausio 12 d. 20:31, F-1

Atsarginis „Aston Martin“ komandos pilotas Nico Hulkenbergas jau išbandė šių metų F-1 automobilį. Tiesa, tai padarė tik simuliatoriuje. Vokietis išreiškė abejones dėl galimybės sportininkams trasoje važiuoti arti vienas paskui kitą.

Šiemet komandos naudos automobilius, kurie bus sukurti pagal naują techninį reglamentą. Iš išorės naujieji bolidai atrodys paprastesni. Sukuriant prispaudžiamąją jėgą svarbesnis vaidmuo nuo šiol atiteks automobilio dugnui - sugrįš taip vadinamas „žemės efektas“.

Nauju reglamentu siekiama sukurti tokias sąlygas, jog sportininkai trasoje galėtų kuo arčiau važiuoti vienas kitam iš paskos.

„Iš savo patirties žinau, kad nauji automobiliai yra velniškai greiti ir nebūtinai lėtesni už praėjusios kartos automobilius. Vairavimo patirtis taip pat nelabai pasikeitė, bent jau simuliatoriuje“, - teigė N. Hulkenbergas.

F-1 tikisi, kad naujieji automobiliai bus mažiau jautrūs priekyje važiuojamo automobilio sukeliamam nešvariam oro srautui. Tačiau N. Hulkenbergas abejoja, jog geri norai virs realybe.

„Bus labai įdomu pamatyti, ar sportininkai iš tikrųjų galės važiuoti arti vienas paskui kitą. Simuliatoriuje greitis posūkiuose buvo labai didelis, todėl nešvaraus oro rizika vis dar išlieka. Tad man sunku įsivaizduoti, kad sportininkai galės lengvai važiuoti varžovui iš paskos esant dideliems greičiams. Bet kokiu atveju tikiuosi, kad liksime teigiamai nustebinti. Prasidėjus priešsezoniniams bandymams sportininkai ir komandos sužinos, kaip iš tikrųjų automobiliai elgiasi trasoje.“

Tarp šių metų naujovių - 18 colių ratai ir aukštesnės padangos. N. Hulkenbergo teigimu, „jos neturės įtakos sportininkų matomumui. Lenktynininkas tiesiog matys daugiau ratlankio, o ne padangos, kaip anksčiau.“


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas