Naują F-1 sezoną iš „pole“ pozicijos Australijoje pradės L. Hamiltonas

logo 2019 Kovo 16 d. 09:02, Daimler

Pirmoje šių metų F-1 sezono kvalifikacijoje, vykusioje Melburno trasoje, Australijoje, greičiausiai vieną ratą įveikė ir „pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ pilotas. Britas 0,1 sek. pranoko komandos draugą Valtterį Bottą ir daugiau nei puse sekundės aplenkė „Ferrari“ atstovą Sebastianą Vettelį, turėjusį pasitenkinti trečia vieta.

Paskutinėje važiavimų dalyje sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus pirmavo V. Bottas. Tuomet suomis L. Hamiltoną lenkė beveik puse sekundės. Bet kvalifikacijos pabaigoje V. Bottui nepavyko išsilaikyti pirmoje vietoje. Jį 0,112 sek. aplenkė ir „pole“ poziciją iškovojo L. Hamiltonas. Tuo tarpu bandymų metu puikią formą demonstravęs S. Vettelis Australijoje vykusioje kvalifikacijoje nuo brito atsiliko 0,704 sek. ir liko trečias.

Kvalifikacijos pabaigoje „Ferrari“ pilotą Charlesą Leclercą aplenkė ir į ketvirtą poziciją pakilo „Red Bull“ komandos atstovas Maxas Verstappenas. Tuo tarpu olando komandos draugas Pierre‘as Gasly nepateko į paskutinę važiavimų dalį.

Šeštoji ir septintoji startinės pozicijos atiteko „Haas“ pilotams Romainui Grosjeanui ir Kevinui Magnussenui.

Kvalifikacijoje daugelį nustebino čempionato naujoko Lando Norriso pasirodymas. Jaunasis „McLaren“ pilotas buvo greitas pirmoje ir antroje važiavimų dalyje, o paskutinėje užfiksavo aštuntą rezultatą.

Greičiausiųjų dešimtuką užbaigė „Alfa Romeo“ pilotas Kimi Raikkonenas ir „Racing Point“ atstovas Sergio Perezas.