Naujajame „Formulės-1“ sezone liks vienas FIA lenktynių direktorius

Naujajame „Formulės-1“ sezone liks vienas FIA lenktynių direktorius
logo Sausio 23 d. 19:22, FIA

Po to, kai 2019 m. kovą mirė ilgametis FIA lenktynių direktorius Charlie Whitingas, „Formulės-1“ pasaulio čempionatas susidūrė su vadovavimo lenktynėms krize. Iš pradžių FIA lenktynių direktoriumi buvo paskirtas Michaelas Masi, tačiau jis atsidūrė po kritikos ugnimi 2021 metų sezone, kai nesugebėjo išsaugoti neutralumo ir padarė keletą klaidų teisėjaudamas paskutiniame etape Abu Dabyje, kur virė itin aštri kova tarp Maxo Verstappeno ir Lewiso Hamiltono.

Paskutiniu lašu buvo australo klaida finalinėse sezono lenktynėse. Po to Masi buvo nušalintas nuo pareigų, o 2022 metais teisėjausti buvo pakviesti Eduardo Freitas iš ištvermės lenktynių ir Nielsas Wittichas iš DTM.

Tačiau pilotai ir komandos buvo nepatenkinti tokios rotacijos sistema dėl nepakankamo nuspėjamumo, o vėliau Pierre'as Gasly Japonijoje sukėlė skandalą, kai trasoje pamatė stovintį gelbėtojų traktorių, nors ir pats nebuvo be nuodėmės tame epizode.

Po to lenktynių direktoriumi dirbo tik N. Wittichas. Nors FIA prezidentas Mohammedas bin Sulayemas ir kalbėjo, kad vieno lenktynių direktoriaus „Formulei-1“ nepakanka, būtent vieną N. Wittichą nutarta palikti ir 2023 m. sezonui.

Kartu federacija planuoja, kad kartu su Wittichu dirbs ir teisėjai-praktikantai. Taip pat šiais metais bus ieškoma naujų teisėjų kadrų. Vasario mėnesį Ženevoje įvyks pirmasis teisėjų programos posėdis, į kurį pakviesta 8 sporto komisarai ir 16 skirtingų serijų lenktynių direktoriai, mokymai vyks vasario 18-19 dienomis.

Kalbėdamas apie FIA planus, M. bin Sulayemas pažymėjo: „Man teko nelengvas palikimas. Nepasakyčiau, kad jis buvo vien neigiamas, bet džiaugiuosi, kad nauja teisėjų ir lenktynių direktorių programa juda į priekį. Vasarį mes pradėsime treniruotes ir greitai visi pamatys permainas“.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749