Naujajame „Formulės-1“ sezone liks vienas FIA lenktynių direktorius (9)

Naujajame „Formulės-1“ sezone liks vienas FIA lenktynių direktorius
logo Sausio 23 d. 19:22, FIA

Po to, kai 2019 m. kovą mirė ilgametis FIA lenktynių direktorius Charlie Whitingas, „Formulės-1“ pasaulio čempionatas susidūrė su vadovavimo lenktynėms krize. Iš pradžių FIA lenktynių direktoriumi buvo paskirtas Michaelas Masi, tačiau jis atsidūrė po kritikos ugnimi 2021 metų sezone, kai nesugebėjo išsaugoti neutralumo ir padarė keletą klaidų teisėjaudamas paskutiniame etape Abu Dabyje, kur virė itin aštri kova tarp Maxo Verstappeno ir Lewiso Hamiltono.

Paskutiniu lašu buvo australo klaida finalinėse sezono lenktynėse. Po to Masi buvo nušalintas nuo pareigų, o 2022 metais teisėjausti buvo pakviesti Eduardo Freitas iš ištvermės lenktynių ir Nielsas Wittichas iš DTM.

Tačiau pilotai ir komandos buvo nepatenkinti tokios rotacijos sistema dėl nepakankamo nuspėjamumo, o vėliau Pierre'as Gasly Japonijoje sukėlė skandalą, kai trasoje pamatė stovintį gelbėtojų traktorių, nors ir pats nebuvo be nuodėmės tame epizode.

Po to lenktynių direktoriumi dirbo tik N. Wittichas. Nors FIA prezidentas Mohammedas bin Sulayemas ir kalbėjo, kad vieno lenktynių direktoriaus „Formulei-1“ nepakanka, būtent vieną N. Wittichą nutarta palikti ir 2023 m. sezonui.

Kartu federacija planuoja, kad kartu su Wittichu dirbs ir teisėjai-praktikantai. Taip pat šiais metais bus ieškoma naujų teisėjų kadrų. Vasario mėnesį Ženevoje įvyks pirmasis teisėjų programos posėdis, į kurį pakviesta 8 sporto komisarai ir 16 skirtingų serijų lenktynių direktoriai, mokymai vyks vasario 18-19 dienomis.

Kalbėdamas apie FIA planus, M. bin Sulayemas pažymėjo: „Man teko nelengvas palikimas. Nepasakyčiau, kad jis buvo vien neigiamas, bet džiaugiuosi, kad nauja teisėjų ir lenktynių direktorių programa juda į priekį. Vasarį mes pradėsime treniruotes ir greitai visi pamatys permainas“.Komentarai (9)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
a99
IP: 7cca019 | 01/29 01:09 Atsakyti
Gėrio riteris
01/24 14:22

Gerai reikia būti išgėrus, kad rašytum tokias nesąmones "Maksas s... skaityti daugiau

Gg dar per švelniai pasakė. Massi ne tik teisingai pasielgė tose lenktynėse, bet ir pasielgė visiškai nešąliškai. Jam nerūpėjo, kas laimės lenktynes. Jam rūpėjo sporto interesai. Jeigu kai kurie fanai mano, kad čempionato pabaigimas važiuojant paskui SC būtų labiau atitikę sporto interesus, tada gal jiems geriau amerikietišką kičą žiūrėti, o ne F-1.
pasakyk, kad juokauji
IP: d08c84e | 01/24 22:28 Atsakyti
Gg
01/24 11:06

Baikite kalti jus ta Massi prie kryziaus, jis suteike fantastiskas emo... skaityti daugiau

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
eustachijus
IP: ac3c603 | 01/24 15:20 Atsakyti
Taipp...
01/23 23:20

Palikim vieną teisėją, sekančiu žingsniu grazinkim Massi, nes jis... skaityti daugiau

No,Maiky,no, its not right!
tp
IP: 87fee4b | 01/24 14:57 Atsakyti
Kurmi, kurmi.. Nesuvokiu kas FIAjoje dirba.. Matomai vienas lenktynių direktorius nesusitvarko su lenktynių apkrova - padarė 2 direktorius, bet vienu metu dirba tik vienas.. ta prasme ***..
Keitinėjimas, kaip ir teisėjų, tai didelė nesąmonė. Bent jau čia, tai teisingas žingsnis. Bet jau nuo pirmo žingsnio buvo kuriama kažkas kita, o ne sprendžiama problema, kurios taip ir nesutvarkė bei grįžo atgal..
Gėrio riteris
IP: 648fa61 | 01/24 14:22 Atsakyti
Gg
01/24 11:06

Baikite kalti jus ta Massi prie kryziaus, jis suteike fantastiskas emo... skaityti daugiau

Gerai reikia būti išgėrus, kad rašytum tokias nesąmones "Maksas savo ryžtu ir valia aplenkė LH".. O kur iki Massio sprendimo buvo Maxo ryžtas ir valia? Palikti garaže? Panašiai atrodytų, jei praeitų metų sezone teisėjai lieptų pirmaujančiam ir persvarą turinčiam Maxui atsilikti du ratus, o tada visi aiškintumėme, kad LH jį aplenkė tik savo drąsos ir charizmos dėka.
Klepsidra
IP: 8d73ada | 01/24 11:17 Atsakyti
Taipp...
01/23 23:20

Palikim vieną teisėją, sekančiu žingsniu grazinkim Massi, nes jis... skaityti daugiau

Gris abu - Massi ir Paksas. Lygis panasus
Gg
IP: 58c85aa | 01/24 11:06 Atsakyti
Baikite kalti jus ta Massi prie kryziaus, jis suteike fantastiskas emocijas tiems dviems likusiems ratas ir paliko lentynininkams viskas isspresti, vienas si greitesne masina bet su senom padangom kitas su gerokai letesne masina bet naujom padangom, buvo fantastiskos tos kelios minutes, ne Massi aplenke Hami o Maxas savo valia ir ryztu, jei nebutu ten atakaves manau po to jau ir nebutu aplenkes Hamio. Viskas sprendesi ten lenktynininkams sukinejant vaira o ne teisejaijant.
don Pedro
IP: 5f156cc | 01/24 06:12 Atsakyti
Taipp...
01/23 23:20

Palikim vieną teisėją, sekančiu žingsniu grazinkim Massi, nes jis... skaityti daugiau

same here :) tik antraštę perskaičius man ir kil omintis, kad sekantis žingsnis bus Masi sugrįžimas. :)
Taipp...
IP: 372810e | 01/23 23:20 Atsakyti
Palikim vieną teisėją, sekančiu žingsniu grazinkim Massi, nes jis turi daugiausiai patirties ir yra sukalbamas kai reikia taisykles perrašyti, kad laimėtų tie kas reikia, kad šou žiūrėtų daugiau, kam ta teisybė ir sportinis interesas ;)
×

TOP naujienos