Nuspręsta: aktyvus apipūtimas bus uždraustas jau liepą (28)

Nuspręsta: aktyvus apipūtimas bus uždraustas jau liepą
logo 2011 Birželio 16 d. 22:44, Renault/LAT Photographic
„Formulės-1“ komandoms šiandien vykusiame pasitarime nepavyko įtikinti Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) atstovų, todėl jau nuo Didžiosios Britanijos GP lenktynių neišvengiamai įsigalios aktyvaus bolido difuzoriaus apipūtimo draudimas, skelbia britų „Autosport“.
Komandos nuo varžybų Silverstoune turės užtikrinti, kad laisvai veikiančio bolido išmetamųjų dujų srautas neviršytų 10 proc. to, kuris sukuriamas lenktynininkui pilnai spaudžiant akceleratorių. Taip iš esmės bus panaikinta praktika, kai motoras naudojamas visiškai ne pagal paskirtį – ne galiai, o prispaudžiamajai galiai bolido gale kurti.
Vadinamasis aktyvus difuzoriaus apipūtimas išmetamosiomis dujomis FIA užkliuvo kuro sąnaudų padidėjimu, nedraugiškumu aplinkai ir neaktualumu įprastų automobilių gamybai. Funkcionieriai techninį pakeitimą ketina įvesti, manoma, jį pagrįsdami taisyklėse ir taip įtvirtintu draudimu naudoti judančius aerodinamikos elementus. Būtent tokiu šiuo atveju yra laikomas variklis, jei jis naudojamas bolido prispaudžiamajai galiai kurti.
„Autosport“ teigimu, FIA atstovai ir „Formulės-1“ komandos susitarė nuo 2012 m. uždrausti ir pasyvų difuzorių apipūtimą išmetamosiomis dujomis. Tai bus pasiekta reglamentuojant išmetamųjų vamzdžių poziciją – šie turės išeiti kėbulo viršuje. Šiuo metu dujos bolidą palieka dažniausiai ant dugno, taip sukuriamą srautą panaudojant difuzoriaus apipūtimui.
Aktyvaus apipūtimo draudimas, neabejojama, turės įtakos visoms „Formulės-1“ čempionato lyderėms ir, daugiau ar mažiau, likusioms komandoms. Kas dėl to nukentės labiausiai, lieka neaišku, tačiau manoma, kad iš šios praktikos daugiausiai naudos gaudavo „Mercedes“, „Red Bull“ ir „Renault“ komandos. „Ferrari“ ekipa, tuo tarpu, viešai neslėpė laukianti tokio draudimo.
Aktyvų difozorių apipūtimą FIA iš pradžių ketino uždrausti dar nuo Ispanijos GP lenktynių, tačiau sukilus komandoms buvo kurį laiką atidėjusi šiuos planus.

Komentarai (28)
hart
| 06/19 00:09 Atsakyti
nepaprastai > turetu imesti
nepaprastai
| 06/18 10:22 Atsakyti
Na, varguoliai, ka lesim siandien? Kazi, ar iki artimiausiu lenktyniu portalas dar imes ka nors apie L.Hamiltona ar ne..
z00m'as
| 06/18 08:25 Atsakyti
Su dviem "00", varguoli:-)
sQzer
| 06/17 19:11 Atsakyti
zoom rasosi su dviem "o", nuo zodzio ***.
z00m'as
| 06/17 13:53 Atsakyti
nuo zodziu traukti, sukti
z00m'as
| 06/17 13:52 Atsakyti
atsukdavo rasosi taip pat su "k"
z00m'as
| 06/17 13:51 Atsakyti
istraukdavo rasosi su "k"
HnrS
| 06/17 13:35 Atsakyti
Daugiau nei 0,5s :D O žiūrėkim, ar HRT nebus pirmieji :D
grausas
| 06/17 12:49 Atsakyti
Nukentes visi, bet RedBull nukentes labiausiai ir ypac kvalifikacijoje, kada Vetelis 3 dalyje atsugdavo visus kranelius ir istraugdavo 0.5s is niekur.
speedy
| 06/17 12:16 Atsakyti
nu as tai tik dziaugiuosi, atsiranda nors kazkokia vilgis, kad lyderiai keisis, ir intriga grys... nes taip tai jau viskas aisku siemet... nu idomu tikrai, ar lb keisis rikiuotes pajegumas, ar visgi rbr irodys, kad jie neveltui yra lyderiai....
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas