O. Piastri byla gali būti pratęsta teisme

O. Piastri byla gali būti pratęsta teisme
logo 2022 Rugpjūčio 28 d. 11:52, Alpine Racing

Jaunojo sportininko Oscaro Piastri byla pirmadienį bus nagrinėjama specialaus FIA organo – Kontraktų pripažinimo komisijos ir joje bus sprendžiama, kokioje komandoje turėtų lenktyniauti australas - „Alpine“ ar „McLaren“. Nuo to priklausys, kokią uniformą 2023 metais dėvės O. Piastri.

„Alpine“ komanda yra įsitikinusi, kad kontraktas, pasirašytas 2021 m. lapkritį, yra numatytas trejiems metams ir visą tą laiką Piastri privalo dirbti gamyklinėje „Renault“ koncerno komandoje. Tik ši ekipa turi teisę spręsti, kur ir kaip turėtų lenktyniauti australas.

Buvo gandų, kad „Alpine“ ketinimus dėl tolesnio bendradarbiavimo turėjo patvirtinti iki liepos 31 d., tačiau to nepadarė laiku, o tai suteikė Piastri galimybę paskelbti, kad jis 2023 m. nelenktyniaus už šią komandą.

Tačiau vakar „Alpine“ vadovas Otmaras Szafnaueris pažymėjo, kad kontrakte „nėra punkto, kad mes privalome imtis tam tikrų veiksmų iki liepos 31 d., o priešingu atveju lenktynininkas yra atleidžiamas nuo įsipareigojimų. Nieko panašaus ten nėra, visa tai yra išsigalvojimai...“

Tai pat buvo teigiama, kad Piastri vadybininkai ir „McLaren“ jau konsultavosi su Kontraktų pripažinimo komisija ir ten juos patikino, kad sportininkas turi teisę derėtis su kitomis F-1 komandomis. „McLaren“ situacijos kol kas niekaip nekomentuoja, tačiau jau paskelbė, kad pirma laiko nutraukia sutartį su Danieliu Rocciardo – todėl beveik nėra abejonių, kad 2023 m. naujuoju Lando Norriso komandos partneriu taps pernai metų „Formulės-2“ čempionas.

Dabar Kontraktų pripažinimo komisijai reikės viską detaliai išnagrinėti ir nutarti, kas turi daugiau teisių į 21-erių metų Piastri paslaugas. „Auto Motor und Sport“ praneša, kad iki šiol FIA teisininkai turėjo tik sutrumpintą australo kontrakto su „Alpine“ versiją, kurią pasirašė pats Piastri, o dabar komanda pateikė pilną dokumentą.

Bet jei Komisija nuspręs „McLaren“ naudai, tai byla gali būti pratęsta civiliniame teisme: „Alpine“ vadovybė jau ruošia pateikti ieškinį, reikalaudama Piastri atlyginti visas išlaidas, kurias komanda patyrė rengdama jaunuolį debiutui „Formulėje-1“.

Teigiama, kad ši suma gali būti nuo 5 iki 10 mln. dolerių, nes į sumą įtrauktos ir sumos, kurias Piastri gavo kaip palaikymą iš „Alpine“ lenktyniaudamas „Formulėje-2“ už „Prema“ komandą, taip pat už privačius bandymus, kuriuose jis vairavo „Formulės-1“ automobilį, o taip pat už darbą su simuliatoriumi ekipos bazėje Enstone. Beje, Piastri yra pažadėta, kad šiais metais jis dalyvaus dvejose oficialiose penktadienio treniruotėse ir pirmoji jų turi įvykti Monzoje. Bandymuose iki kito sezono Piastri turėjo nuvažiuoti dar 1500 km.

Kodėl jaunasis australas nutarė pasirašyti sutartį su „McLaren“ ir išsiskirti su „Alpine“, nėra visiškai aišku. Pats paprasčiausias paaiškinimas – Wokingo komanda pasiūlė geresnes finansines sąlygas, bet žmonės, gerai pažįstantys Oscarą, tikina, kad pinigai jam niekada nebuvo prioritetu, jis paprasčiausiai nori lenktyniauti geroje komandoje.

Bet net jei jis ir atsidurs „McLaren“, didelė rizika, kad jis tikrai neatrodys labai ryškiai itin talentingo Lando Norriso fone. Teoriškai Piastri būtų kur kas naudingiau patirties semtis būnant Estebano Ocono komandos draugu ir vairuojant mašiną, kurią jis jau neblogai pažįsta bent jau pagal darbą su simuliatoriumi.

Gali būti, kad pats O. Piastri pakomentuos šią situaciją ir papasakos, kokia logika jis vadovavosi. Žinoma, jei jam tai bus leista iš ekipų pusės.

McLaren F1 Team
Komanda: McLaren F1 Team 2023 sezono taškai: 623
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: MCL36
Plačiau
BWT Alpine F1 Team
Komanda: BWT Alpine F1 Team 2023 sezono taškai: 221
Variklis: „Renault“ Važiuoklė: A522
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 2883
2. redworm 2851
3. Valerijonas 2848
4. berta 2847
5. Valode 2778