O. Piastri: kasmet turi koreguoti vairavimo stilių (1)

O. Piastri: kasmet turi koreguoti vairavimo stilių
logo 2022 Lapkričio 23 d. 17:46, Alpine Racing

Naujajame sezone Oscaras Piastri pradės pasirodymus „McLaren“ komandoje – ši ekipa vasarą laimėjo teisminiame ginče su „Alpine“ dėl australo ir pasirašÄ— kontraktą su 2021 m. „Formulės-2“ čempionu.

Naujausiuose bandymuose Abu Dabyje Oscaras pirmą kartą važiavo su oranžine pasibaigusio sezono MCL36 mašina. „Tai puikus jausmas, - prisipažino 21-erių metų sportininkas. - Net palyginti negalima su tuo, kad buvo jaunimo bandymuose su „Alpine“ prieš metus. Mes jau padėjome pamatus kitam sezonui.

Buvo šaunu dalyvauti pirmoje darbo dienoje „McLaren“ sudėtyje, susipažinti su visa lenktynių brigada ir pradėti pasiruošimą naujam čempionatui.

Jei kalbėti apie rato įveikimo laiką, tai jis neturi jokios prasmės, nes kiekviena komanda dirbo pagal savo programas“.

Kalbėdamas apie bolidą, australas pridÅ«rė: „Pradėsiu nuo to, kad „Mercedes“ motoras yra itin geras. Jis labai skiriasi nuo „Renault“ jėgainės 2021 metais, kai aš su ja važiavau“.

Bet man sunku lyginti MCL36 su kitomis mašinomis trasoje. Bet bandysiu viską išanalizuoti. Dabar svarbiausia – sužinoti kuo daugiau naujo, išsiaiškinti sritis, kuriose galime bÅ«ti stipresniais. Ir nelabai daug galvoti apie rato įveikimo laiką“.

Per bandymų Abu Dabyje dieną O. Piastri užfiksavo tik 14-tą laiką ir geriausiam Carloso Sainzo rezultatui nusileido daugiau kaip sekundę.

Norėdamas išlaisvinti vietą O. Piastri, „McLaren“ kolektyvas pirma laiko nutraukė sutartį su Danieliumi Ricciardo ir jam išmokėjo solidžią išeitinę kompensaciją. Danielio sportinė forma 2022 metais buvo labai silpna – aštuonis GP etapus laimėjęs Ricciardo nuolat pralaimėdavo savo ekipos partneriui Lando Norrisui.

Žurnalistai Oscaro paklausė, ką jis galvoja apie sudėtingumus, su kuriais Danielis susidurdavo prie MCL36 vairo – jam labai sunku buvo priprasti prie 2022 m. bolido su žemės efektu.

„Esu kažką apie tai girdėjęs, bet viena svarbiausių užduočių mÅ«sų sporte yra ta, kad bÅ«tina mokėti prisitaikyti, - kalbėjo O. Piastri. - Visos mašinos yra skirtingos, jos nuolat evoliucionuoja. Todėl pilotas privalo koreguoti savo vairavimo stilių praktiškai kiekvienais metais.

Man irgi teko prisitaikyti, bet nemanau, kad tai neįmanoma. Be to, kol kas apie mašiną žinau dar nedaug“.

Oscaras pridÅ«rė: „Šiandien man kur kas svarbiau suderinti komunikaciją su komanda ir priprasti vieniems prie kitų. Kitą savaitę važiuosiu į komandos bazę, kur mane oficialiai pristatys kolektyvui. Tai labai didelis kiekis žmonių, su kuriais bus malonu susipažinti“.

Oscaras Piastri 2023 metais metais taps vienu iš trijų „Formulės-1“ debiutantų, bet vienintelis, kuris iki šio nėra dalyvavęs net oficialiose F-1 treniruotėse.

McLaren F1 Team
Komanda: McLaren F1 Team 2023 sezono taškai: 87
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: MCL36
Plačiau


Komentarai (1)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Epic-site
IP: c3e619f | 11/24 17:08 Atsakyti
malonu su jumis pripažinti :)
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Ayrtons 407
2. tevez 403
3. Tomas Gaida 395
4. pofke261 393
5. kylius1978 392