O. Piastri neturi ir niekada neturėjo kontrakto su „Alpine F1“

O. Piastri neturi ir niekada neturėjo kontrakto su „Alpine F1“
logo 2022 Rugpjūčio 10 d. 14:42, Alpine Racing

Skandalinga istorija dėl Oscaro Piastri kontrakto su „Alpine“ „Formulės-1“ komanda neišvengiamai turės tęsinį ir tolesnis jos vystymas priklausys nuo teisininkų, kurie atstovaus vieną ar kitą suinteresuotą pusę.

Tačiau, kaip teigia „Racing News365“, iš tikrųjų talentingas australas niekada neturėjo jokios sutarties su „Renault“ automobilių kompanijos gamykline komanda „Formulėje-1“, kuria remiantis Piastri privalėtų lenktyniauti „Alpine F1“ sudėtyje „Formulės-1“ pasaulio čempionate ir visa ginčo esmė yra būtent tame. Išeitų, kad niekas netrukdo O. Piastri debiutuoti čempionate „McLaren“ sudėtyje 2023 metais.

Verta priminti pagrindines istorijos detales: rugpjūčio 1 d. paaiškėjo, kad kitais metais Fernando Alonso pereina į „Aston Martin“ ir labai greitai po to „Alpine“ vadovybė pranešė, kad jų atsarginis pilotas O. Piastri 2023 m. taps Estebano Ocono partneriu pagrindinėje ekipos sudėtyje.

Bet praėjus kelioms valandoms po oficialaus komandos pranešimo, kuriame, beje, nebuvo pačio sportininko citatos, pats Oscaras išplatino pareiškimą, kad jis tikrai kitais metais nelenktyniaus „Alpine“ sudėtyje.

Pasirodo, kad 2021 m. lapkritį australas pasirašė kontraktą visai ne su „Alpine F1“, o su „Alpine“ Lenktynių akademija, nors sutartyje ir buvo pasakyta, kad „Formulės-1“ komanda privalo jam suteikti galimybę nuvažiuoti tam tikrą skaičių kilometrų bandymuose, apmokėti visas išlaidas ir paskirti Oscarą atsarginiu pilotu 2022 metams.

Vadinasi, ši sutartis nebuvo įregistruota FIA Kontraktų pripažinimo tarnyboje CRB. Būtent todėl, kai „McLaren“ nusiuntė savo sutartį su Piastri CRB peržiūrai, jie niekaip neįžvelgė konfliktinės situacijos.

Nors „McLaren“ susitarimas su Danieliu Ricciardo baigiasi tik 2023 m. pabaigoje, Wokingo komanda nori nutraukti įsipareigojimus anksčiau laiko. Šiuo metu yra aptariamos tokių „skyrybų“ sąlygos ir pagal gandus, Danielio vadybininkai pareikalavo 21 mln. JAV dolerių kompensacijos.

Savo ruožtu „Alpine“ komandai nelieka nieko kito kaip tik kreiptis į civilinį teismą. Tuo tarpu „Renault Group“ sportinis padalinys yra įregistruotas Prancūzijoje, o „Formulės-1“ komandos bazė yra Didžiojoje Britanijoje, todėl kol kas neaišku, kur turėtų būti nagrinėjama tokia byla.

Jei įvykiai vystysis pagal panašų scenarijų, tai „Alpine F1“ komanda gali tik pareikalauti finansinės kompensacijos dėl O. Piastri išėjimo, kadangi juridinių priemonių kaip nors tai paveikti ir priversti australą kitais metais lenktyniauti gamyklinėje „Renault“ komandoje, paprasčiausiai nėra.

McLaren F1 Team
Komanda: McLaren F1 Team 2023 sezono taškai: 623
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: MCL36
Plačiau
BWT Alpine F1 Team
Komanda: BWT Alpine F1 Team 2023 sezono taškai: 221
Variklis: „Renault“ Važiuoklė: A522
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 2883
2. redworm 2851
3. Valerijonas 2848
4. berta 2847
5. Valode 2778