O. Piastri patvirtintas „Alpine“ pilotu 2023 metais

O. Piastri patvirtintas „Alpine“ pilotu 2023 metais
logo 2022 Rugpjūčio 02 d. 19:55, Alpine Racing

Antradienį vakare „Alpine“ komanda oficialiai paskelbė, kad 2023 metais pagrindinės sudėties pilotu taps ekipos atsarginis lenktynininkas Oscaras Piastri.

21-erių australas nuo 2020 metų yra „Alpine“ jaunimo programos dalyvis. Retai kada būsimojo „Formulės-1“ lenktynininko rengimui skiriama tiek lėšų, kiek jų skiria „Renault“, tačiau tam yra priežasčių. O. Pastri yra laikomas būsima F-1 žvaigžde ir yra lyginamas su Charlesu Leclercu bei George'u Russellu. Kaip ir pastarieji, Piastri iš pirmo karto laimėjo „Formulės-3“ ir „Formulės-2“ čempionatus. Bandymuose šiais metais Oscaras jau nuvažiavo 3500 kilometrų, dar šiame sezone dalyvaus penktadienio treniruotėje „Alpine“ sudėtyje.

Po Fernando Alonso pranešimo pirmą atostogų dieną, kad jis kitais metais keliasi į „Aston Martin“, „Alpine“ atsilaisvino vieta ir mažai kas abejojo, jog prancūzų ekipoje kitais metais važiuos O. Piastri. Dėl to „Alpine“, nenorėdama intrigų su laisva piloto vieta, jau po paros pranešė, kad Alonso vietą užims F-1 naujokas O. Piastri.

Pats Autralijos sportininkas šios sutaries kol kas nepakomentavo. Kita vertus, tai gali grėsti ir teisminiais ginčais, nes dalis ekspertų praneša, kad O. Piastri yra pasirašęs prelimenarią sutartį kitiems metams su „McLaren" komanda. Mat jaunojo australo vadybininkas Markas Webberis nesnaudė, žinodamas, kad „Alpine" greičiausiai pasiliks Fernando Alonso ir dėl Oscaro ateities anksčiau susitarė su kita komanda. Tuo tarpu oficialiai Piastri sutartis su „Alpine" galioja iki 2023 m. pabaigos.

Neseniai panaši istorija buvo „IndyCar" serijoje, kur „McLaren" ir „Ganassi" ginčijosi dėl teisių į Alexą Palou.

BWT Alpine F1 Team
Komanda: BWT Alpine F1 Team 2023 sezono taškai: 302
Variklis: „Renault“ Važiuoklė: A522
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749