Oficialu: F-1 ateina į Rusiją (40)

Oficialu: F-1 ateina į Rusiją
logo 2010 Spalio 14 d. 22:16, Fabio
„Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as ir Rusijos premjeras Vladimiras Putinas šiandien Sočyje pasirašė sutartį dėl lenktynių šioje šalyje rengimo nuo 2014 m.
Kontraktas sudarytas septynerių metų laikotarpiui, iki 2020 m. Sėkmės atveju, susitarimas gali būti pratęstas dar penkeriems metams.
„Pasiektas principinis susitarimas su organizuojančia kompanija“, - šiandien paskelbė V. Putinas.
„Visų svarbiausia, kad mes pradžiuginsime milijonus gerbėjų mūsų šalyje, milijonus žmonių, kuriems patinka automobilių sportas“, - pažymėjo Rusijos premjeras.
„Esu labai patenkintas, kad „Formulės-1“ lenktynės vyks Rusijoje. Tikiuosi, kad „Formulė-1“ prisidės prie jau matomo čia Sočio vystymosi“, - antrino sporto komercijos vadovas B. Ecclestone'as.
V. Putino atstovas spaudai pripažino, Rusijos GP rengimo pradžia gali būti atidėta iki 2015 m., jei pasiruošimas lenktynėms pradėtų trukdyti 2014 m. žiemos olimpinių žaidinių Sočyje organizavimui.

Varžybas ketinama rengti olimpinio kaimelio apylinkėse, kiek įmanoma panaudojant esamą infrastruktūrą – kelius, gatves, pastatus ir kitus elementus. 5,5 km ilgio žiedą, neoficialių šaltinių teigimu, suprojektavo etatinis „Formulės-1“ trasų architektas Hermanas Tilke.
Pranešama, kad lenktynių trasos įrengimas kainuos apie 200 mln. JAV dolerių, o teisė organizuoti varžybas – apie 40 mln. JAV dolerių per metus. Jau įvardinti ir būsimieji Rusijos GP rėmėjai: „Russian Technologies“, „Basic Element“, „Megafon“ ir „Lukoil“.
Artimiausiais metais „Formulės-1“ čempionato tvarkaraštį papildys net keli nauji etapai. 2011 m. lenktynės pirmą kartą turėtų įvykti Indijoje, o 2012 m. sportas sugrįš į JAV – varžybos vyks naujoje trasoje Ostine. 2013 m. viliamasi surengti ir etapą Italijos sostinėje Romoje.

Komentarai (40)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
sparcis
| 10/18 20:01 Atsakyti
egiui01>>>> Na nemanau kad tas olimpinis kompleksas ir busima F-1 trasa padarys jau didziulia tarsa ten misku gausu ir manau sviezio oro tikrai nepritruks. O kas liecia Lietuva tai cia geriau patyleti kas darosi:) Nes atvaziuoja visokie vokieciai danai ar dar kokie prisitato savo fermu ir savo poto sitas atliekas pila i griovius upes ir visur kur papuola cia geriausiai isvis :)
vic-SF
| 10/16 13:09 Atsakyti
nauji etapai daugiau lenktyniu kur dingo Magny-Cours,Nürburgring,Imola,A1-Ring
svayux
| 10/15 22:17 Atsakyti
nesuprantu kai kuriu cia dziugaujanciuju, siaip tai Belgija, Vokietija ar Vengrija zymiai arciau nei Socis, o ir vaziuot saugiau, nei kirst Baltarusija, Ukraina, zodziu uz vizas apsimoket, muitinej prastovet... :) Vienintelis pliusas, kad uz degalus ir maista pigiai apsimokesit, na gal ir bilietai pigesni, bet velgi - tai kurortas, kur renkasi tik turtingesni turistai, tad neveltui orientuotas etapas i Soci. Tas pats, kas pas mus vasara Palangoj padarytu etapa ir is begalviu susikrautu grazaus pinigelio :) Na siaip ar taip as uz, seniai rusai galejo pasistengt del etapo, o tai vis kalbos ir kalbos. p.s. o kur ramzes?
Mone55
| 10/15 20:05 Atsakyti
Grazu :D! tikrai vaziuosiu :)
Wapex
| 10/15 19:13 Atsakyti
tikekimes nebus eilinis tilkiadromas
eres
| 10/15 18:42 Atsakyti
Varadero > ops jo nepagalvojau, kad tie pinigeliai sitam tipeliui nubyra...
ebefka
| 10/15 18:03 Atsakyti
Vienas klausimas.Ar bus atsisakyta senesniu etapu?Jei ne,tai dziugu.Po kiektai metu F1 galesime megautis istisus metus.
Varadero
| 10/15 17:18 Atsakyti
eres> uz tv transliacijas pinigus gauna Bernie. Kaip ir uz teise rengti etapus. O trasoje besireklamuojantys remejai sitos nezmoniskos sumos uz etapo rengima irgi nepadengia. Tad ir gaunasi kad siais laikais etapa rengti gali tik tie kas gauna dotacijas is valstybes. Nes su tokiu nezmonisku mokesciu Berniui etapui paciam savaime buti pelningu nebeimanoma
SpeeDEfecT
| 10/15 15:03 Atsakyti
redagavimas:
nelabai man šitas sprendimas patinka, nu dar Rusijos GP tai nieko, bet ar nebus taip kad F-1 pasidarys rusiškas indycar'as? :(
SpeeDEfecT
| 10/15 15:02 Atsakyti
nelabai man šitas sprendimas patinka, nu dar Rusijos GP tai nieko, bet ar nebus taip kad ten pasidarys rusiškas indycar'as? :(
×

TOP naujienos