Oficialu: FIA atšaukė aktyvaus apipūtimo draudimą (33)

Oficialu: FIA atšaukė aktyvaus apipūtimo draudimą
logo 2011 Liepos 14 d. 18:32, Hispania
Tarptautinė automobilių federacija (FIA) šiandien oficialiai patvirtino atšaukianti vos vienerias lenktynes galiojusį aktyvaus „Formulės-1“ bolidų apipūtimo draudimą.
Organizacija tokį žingsnį žengė po to, kai visos varžybose dalyvaujančios komandos tarpusavyje susitarė iki sezono pabaigos neprotestuoti ginčytinai pagal šiuo metu galiojančias taisykles vertinamos praktikos.
Ekipos susitarimą pasiekė dar sekmadienio popietę, nors iš pradžių tam ir priešinosi „Ferrari“ bei šios gaminamus variklius naudojanti „Sauber“. Draudimo inciatore laikoma „Williams“, tuo tarpu, iškart nusileido varžovų spaudimui.
Direktyvos atšaukimas reiškia, kad jau nuo kito „Formulės-1“ čempionato etapo Vokietijoje bus grįžta prie Europos GP galiojusios tvarkos, kai aktyvus difuzorių apipūtimas leidžiamas, tačiau draudžiamas reguliuoti variklių darbo režimus tarp kvalifikacijos ir lenktynių.
Primename, kad nuo 2012 m. sezono difuzorių apipūtimas bolidų išmetamosiomis dujomis apskritai bus uždraustas. Tai bus įgyvendinta nurodant išmetamuosius vamzdžius išvesti bolido šonų viršuje. Taip juos paliekantis srautas neturės įtakos aerodinamikos veikimo efektyvumui.

Komentarai (33)
Roswell
| 07/18 07:34 Atsakyti
Matyt mėnulio fazės veikia, tai uždraudžia ,tai atšaukia.
Shmyga
| 07/17 13:34 Atsakyti
Tiktok51>> galvojau man vienam pasigirdo:D
MP-1
| 07/15 22:37 Atsakyti
detonator750i>>> kaip tik padidetu prispaudimas ir kartu oro pasipriesinimas. karstos dujos pagreitintu oro cirkuliacija, sukurtu zemesni slegi po sparnu ir masina dar labiau prispaustu. kazka mandro bandei ismastyt, bet akivaizdziai be menkiausiu fizikos pagrindu, nieko neisejo.
L'user
| 07/15 21:36 Atsakyti
Tokia ideja man buvo kilus pries koki 10 metu. Futuristiskai atrodytu :) As kitaip ateities formules ir neisivaizduoju, dabar piloto galva yra vienintele neapsaugota vieta. Be to, uzdengtas kokpitas nepriestarauja formules apibrezimui, kuris teigia: "Formula racing is a term that refers to various forms of open wheeled single seater motorsport". Taigi, formule turi tenkinti du kriterijus: 1) ratai turi buti 'atviri', 2) kokpite turi buti vieta tik vienam sportininkui.
STFU
| 07/15 15:12 Atsakyti
kalnaz> taip vaziuodavo vorele, nieks nesigincija, tais laikais irgi budavo kad dominuoja viena komanda vienais metais, kitais kita, bet zinai kame skirtumas? tame, kad jei bandydamas lenkti kuris nors uzkabindavo kita pilota, ir del to ismusdavao, ar galu gale abu baigdavo lenktynes, galu gale, gal tik prarasdavo viena kita pozicija, bet uz kontakta, niekas nebudavo baudziamas baudom, ne taip kaip db, msc padare avarija, nusilauze sparna ir tik laimingo atsitiktinumo deka, priverstinis uzvaziavimas i boxus sutapo su idealiu momentu pirmam keistis padangas, ir uz tai jis gauna bauda ir ne bet kokia, o stop/go. kai kurie pilotai tikrai naglai dauzosi tas pats lh ar kobayashis, kol tai neuzbaigia kitiem lenktyniu, tegul stumdosi, jei jau ismusa kazka uz trasos be teises sugrizti, va tada suprantu, kad bauda galima taikyt, o db va tik pyrst, bauda, ispejimas ir t.t.
KaLNaZ
| 07/15 12:12 Atsakyti
iš bobučių serijos "prie ruso buvo geriau" Nieko, NIEKO nebuvo geriau tam F-1 seniau. Važiavo visi vorele kaip ir dabar važiuoja.
HORN
| 07/15 12:04 Atsakyti
F-algis-1> Kartais per Justin.tv paziuriu senas F1 varzybas. Pats ziuriu F1 nuo 1996 metu ir kaip tik uzvakar ten rode 1996 Silverstone. Na labai nuobodzios tos buvo lenktynes. Net keleta paskutiniu metu galimybes aplenkti varzova buvo gerokai didesnes. Po starto Hill'as nukrites is pirmos i 5 vieta negalejo net pabandyti atakuoti kvaloje daug letesni buvusi Hakkinena. Gal paciam nuostalgija pirmiems savo megstamiems pilotams.
HORN
| 07/15 11:56 Atsakyti
Sub7> Renukams ar taip ar taip kitiems metams teks kurti kitokia ismetimo sistema. O tai, kad dabar jiems leis naudoti sena jiems tik geriau, nes Silverstone jie atrode labai silpnai.
HK
| 07/15 09:47 Atsakyti
Tiek FIA, tiek musu seimas- ir tie ir anie gryba pjauna, o viska valdo kazkas is salies
STFU
| 07/15 09:34 Atsakyti
jekyll> na kazin ka jie ten butu pasieme, jei rbr nebutu ratu sukiojus lievai :)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas